انواع پروتز سینه؛ جنس، برند و شکل

آنچه می خوانید...

در این مقاله ما قصد داریم در مورد انواع پروتز سینه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. دقت داشته باشید انواع پروتز بر اساس بافت و اندازه می تواند کاملا متفاوت باشد پس با یک انتخاب درست توسط جراح می توان نتیجه مطلوبی را هم از عمل دریافت کرد. دکتر منصور سعادتی یکی از بهترین جراحان سینه در یزد می باشد که از رضایت مندی بالایی توسط مراجعین برخوردار است.

انواع پروتز سینه؛ جنس، برند و شکل

انواع پروتز سینه از لحاظ جنس

از شایع‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی که با رضایت‌مندی زیادی همراه است می‌توان به جراحی پروتز سینه اشاره کرد. پروتز سینه بافتی مشابه پستان است که با تایید پزشک جراح، جایگزین بافت طبیعی سینه می‌شود. پروتز سینه دارای جنس‌، سایز و شکل‌های متفاوتی است و برای بهبود ظاهر سینه در زیر یا بالای عضله اصلی قفسه سینه قرار می‌گیرد.

✳️ پروتز سینه سالینی

پروتز سینه آب نمکی یا سالین از نوع گرد است که افراد زیر ۱۸ سال نباید از این پروتز استفاده کنند. اگر این پروتز پاره شود، مایع درون آن جذب بدن شده و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. جایگذاری این پروتز، نیاز به برش کمتری دارد زیرا این پروتزها از قبل پر نشده‌اند.  پروتز سالین نسبت به پروتز سیلیکون کوچک‌تر است به همین علت برای افراد لاغر که بافت و حجم سینه خیلی کمی دارند، مناسب نیست؛ همچنین پس از جراحی نیاز نیست تا بازدید دوره ای توسط پزشک انجام شود.

✳️ پروتز سینه سیلیکونی

این پروتز حالت ژل مانند دارد و برای افراد زیر ۲۲ سال مناسب نیست. مانند پروتز سالین گرد است و بافت آنها به بافت سینه شباهت دارد پس به همین دلیل شکل و فرم زیباتر و طبیعی‌تر ایجاد می‌کند. دقت داشته باشید که هر چند وقت یک‌بار MRI یا سونوگرافی باید انجام دهید تا پزشک بتواند وضعیت پروتز را بررسی کند. زیرا در صورت پاره شدن پروتز، مواد داخل آن جذب بدن نمی‌شود. از دیگ مزایای این روش می توان به لمس طبیعی‌تر و احتمال چین‌خوردگی کمتر اشاره کرد.

انواع پروتز سینه براساس برجستگی

برای جراحی پروتز سینه در یزد، پزشک باتوجه به شرایط و انتظارات بیمار، از بین انواع سایز پروتز سینه، یک نمونه را انتخاب می‌کند. زیرا ممکن است پروتز جهت زیبایی یا مثلا بعد از درمان سرطان استفاده شود. به طور کلی سه دسته پروتز وجود دارد:

  • پروتز با برجستگی کم
  • پروتز با برجستگی زیاد
  • پروتز با برجستگی خیلی زیاد

انواع پروتز سینه از نظر شکل

پروتز سینه از لحاظ شکل هم از انواع مختلفی برخوردار است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

👈🏻 قطره اشکی

پروتز سینه قطره اشکی از ژل سیلیکون درست شده‌اند. این پروتز فرم طبیعی به سینه می‌دهد و ماندگاری نسبتا بالایی دارد. این پروتز برای خانم‌هایی که سینه تخت، سینه با بافت خیلی کم، سینه‌های نامتقارن، افتادگی سینه و دفورمینی سینه دارند، بسیار مناسب است. قسمت بالایی پروتزهای قطره اشکی، کم حجم‌تر از قسمت پایینی آن است و بر بافت اسکار تکیه می‌کند. برای جایگذاری آن نیاز به برش بزرگ‌تر است؛ اگر این پروتزها در جای خود حرکت و چرخش داشته باشند، حتما عمل ترمیم باید انجام شود زیرا ظاهر نامطلوبی بوجود می‌آورد.

👈🏻 پروتز سینه گرد

این پروتز برای افرادی که سینه‌های برجسته بیشتر از حالت عادی می‌خواهند، افرادی که شکل اولیه سینه آنها بدون اشکال است و بافت سینه نرم و خوبی دارند، بسیار مناسب است. همچنین این پروتز برای جراحی‌های اصلاحی بکار می‌رود. این پروتز ظاهر گرد و حجم یک‌دست را برای فرد ایجاد می‌کند. این پروتزها اگر در جای خود بچرخند، نیاز به عمل ترمیم ندارند و ناهمگونی بوجود نمی‌آورد.

انواع پروتز سینه از لحاظ برند و مارک

دقت داشته باشید که برند و مارک پروتز سینه از انواع مختلفی برخوردار است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Amoena (آمونا)
  • Anita (آنیتا)
  • Trulife (ترولایف)
  • Silima (سیلیما)
  • Classique (کلاسیک)

دقت داشته باشید که انتخاب هریک از برند های نام برده بر اساس شرایط شما انتخاب می شوند که در جلسه مشاوره با پزشک تعیین می شود.

بیشتر بخوانید: جراحی تعویض پروتز سینه

سوالات متداول انواع پروتز سینه

چه فاکتورهایی برای انتخاب اندازه پروتز سینه باید در نظر گرفته می شود؟

برای انتخاب اندازه پروتز سینه، فاکتورهای زیر را در نظر گزفته می شود:
– اندازه و شکل سینه قبل از جراحی
– اندازه و شکل سینه مورد نظر پس از جراحی
– قد و وزن بدن شما
– سلامت عمومی و سطح فعالیت فیزیکی شما
– توصیه‌های پزشک و نظرات

آیا مارک پروتز در نتیجه جراحی تاثیر دارد؟

بله، این موضوع در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی دارد پس حتما در انتخاب خود دقت کافی و لازم را داشته باشید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

طول عمر معمولی یک پروتز سینه است؟

طول عمر معمولی یک پروتز سینه متغیر است و به عوامل مختلفی مانند نوع پروتز، استفاده روزانه، نحوه مراقبت و سایر عوامل بستگی دارد. با این حال، برخی پروتزهای سینه با کیفیت و مرغوبی در صورت مراقبت و استفاده صحیح، می‌توانند تا ۱۰ سال یا بیشتر نگه داشته شوند.

در نهایت….

ما در این نوشتار در مورد انواع پروتز سینه صحبت کردیم، دقت داشته باشید برای انتخاب اندازه پروتز سینه، باید به فاکتورهایی مانند اندازه و شکل سینه قبل و بعد از جراحی، قد و وزن بدن، سلامت عمومی و … توجه کرد. طول عمر معمولی یک پروتز سینه ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مانند نوع پروتز و استفاده روزانه بستگی داشته باشد. اگر سوالی در رابطه با این موضوع دارید می توانید در قسمت انتهایی مقاله مطرح نمایید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *