ابدومینوپلاستی

جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی

آنچه می خوانید...

ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی در رده‌بندی جراحی‌های پلاستیک و زیبایی قرار دارند. این عمل‌های جراحی زیبایی به منظور رسیدن به تناسب اندام انجام می‌شوند. تکنیک‌های جراحی به کار رفته در دو روش ذکر‌شده، تفاوت قابل ملاحظه‌ای با همدیگر دارند. سوال بسیاری از متقاضیان این است که آیا می‌توان جراحی‌ ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی را به طور همزمان انجام داد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت: بله! شما می‌توانید با یک تیر، دو نشان زده و انواع جراحی‌های مرتبط با زیبایی را به طور همزمان انجام دهید.

تفاوت جراحی‌ ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی

ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی، تفاوت زیادی در عمل با همدیگر دارند. ابدومینوپلاستی، جراحی زیبایی شکم برای آن‌دسته از خانم‌ها و آقایانی است که با مشکل چاقی و اضافه وزن مواجه هستند. روش‌های مختلفی جهت جراحی زیبایی شکم وجود داشته که پزشک جراح با بررسی شرایط فرد متقاضی، بهترین روش را به او پیشنهاد می‌دهد. میزان تجمع چربی شکم در افراد، متفاوت بوده و هر فردی با توجه به شرایطی که داشته می‌تواند جهت انتخاب بهترین راهکار درمانی جهت رفع مشکل اقدام نماید. جراحی ابدومینوپلاستی برای آن‌دسته از افرادی که شکم بزرگی داشته و دارای پوست آویزان و شل در این ناحیه هستند، پیشنهاد می‌شود.

به طور کلی پزشک با بررسی وضعیت بالینی فرد متقاضی تصمیم خواهد گرفت که کدام روش (ابدومینوپلاستی یا پیکر‌تراشی) می‌تواند نتیجه‌ی اثربخشی را به همراه داشته باشد. پیکر‌تراشی یکی از شیوه‌های جراحی پلاستیک بوده که پزشک جراح با تخلیه کردن چربی‌های موضعی بخشی از بدن، فرم خاصی را در ساختار کلی بدن فرد متقاضی ایجاد خواهد کرد. روش‌های مختلفی جهت انجام جراحی پیکر‌تراشی وجود داشته که از مهمترین آنها می‌توان به لیپوماتیک اشاره نمود که از عوارض کمتری در مقایسه با دیگر روش‌ها برخوردار است.

در بسیاری از موارد، خواست فرد متقاضی این است که جراحی ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی را به طور همزمان انجام دهد. پزشک جراح با بررسی وضعیت بیمار، چربی‌ها را در منطقه مورد‌نظر با استفاده از روش‌های مختلف نظیر: لیپوماتیک یا لیپوست از بدن خارج می‌کند. سپس با بهره‌گیری از روش ابدومینوپلاستی جهت جمع کردن شکم و سفت کردن عضلات دیواره‌ی آن اقدام می‌کند. البته ناگفته نماند که این عمل، سنگین بوده و به طول  دوره‌ی بیشتری جهت بهبود نیاز است.

جراحی-ابدومینوپلاستی

کاربرد جراحی ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی

جراحی ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی، کاربردهای متفاوتی داشته که انجام آنها به طور همزمان امکان‌پذیر است. در جراحی ابدومینوپلاستی، چربی‌های شکم از بین رفته و فرد متقاضی دیگر از افتادگی پوست شل و آویزان شکم رنج نمی‌برد. در این عمل، پزشک جراح با ایجاد برش بر روی شکم چربی اضافی را خارج می‌کند. نحوه برش (بزرگ یا جزئی) و برداشتن چربی‌های اضافه شکم به وضعیت بالینی فرد بیمار بستگی خواهد داشت. اما پیکرتراشی جهت برداشتن چربی‌های موضعی بدن، کاربرد داشته و امروزه از طرفداران زیادی در سراسر دنیا برخوردار است. از مهمترین کاربردهای پیکر‌تراشی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تغییر سایز سینه‌ها و فرم‌دهی آنها
  • حذف چربی‌های اضافه شکم و پهلو
  • حالت دادن به فرم باسن و خوش‌فرم کردن آن
  • حذف چربی‌های اضافی ایجاد‌شده در اطراف بغل و داخل ران‌ها

بیشتر بخوانید: جراحی بادی کانتورینگ

انواع روش‌های مختلف جراحی ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی

سوال بسیاری از متقاضیان انجام جراحی‌های زیبایی جهت رسیدن به تناسب اندام این است که آیا جراحان پلاستیک، عمل ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی را به طور همزمان انجام می‌دهند یا خیر. این سوال، مهمترین موردی بوده که ذهن افراد متقاضی این جراحی زیبایی را به خود مشغول کرده است. امکان جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و پیکر‌تراشی وجود داشته که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی سینه

یکی از جراحی‌های ترکیبی زیبایی که می‌توان به طور همزمان انجام داد، جراحی شکم و لیفت سینه به طور همزمان است. طول مدت انجام این جراحی ترکیبی، بسیار زمان‌بر بوده و بهبودی بعد از عمل هم دیرتر اتفاق خواهد افتاد. پزشک جراح بعد از بررسی‌های لازم در مورد وضعیت بیمار جهت انجام این جراحی اقدام خواهد کرد. انجام این جراحی سنگین زمانی اتفاق خواهد افتاد که پزشک از شرایط فرد متقاضی اطمینان کامل کسب نماید. جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی پهلو:

یکی دیگر از جراحی‌های ترکیبی زیبایی که در این زمینه وجود داشته، جراحی شکم و پهلو است. فرد بیمار در این جراحی به طور همزمان از شر چربی‌های اضافه پهلو و شکم خلاص خواهد شد. با انجام این جراحی، شکم بزرگ و آویزان به شکم کوچک و خوش‌فرم تبدیل خواهد شد. این جراحی از جمله بهترین جراحی‌های زیبایی جهت حذف چربی‌های شکم و پهلو به شمار می‌رود.

کاهش وزن

جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی اندام‌های تحتانی (ران و باسن)

از جمله جراحی‌های ترکیبی زیبایی که طرفداران زیادی دارد، لیفت همزمان شکم و اندام‌های تحتانی است. این جراحی تنها برای ۳ گروه از افراد انجام می‌شود.

  • لیفت همزمان شکم و ناحیه‌ی ران و باسن تنها برای آن‌دسته از افرادی که از طریق رژیم‌غذایی و ورزش، کاهش وزن محسوسی داشته‌اند انجام می‌شود. پزشک در این عمل پوست‌های آویزان در ناحیه ران، شکم و باسن را برداشته و جهت لیفت کردن آنها اقدام می‌کند.
  • آن‌دسته از افرادی که BMI یا شاخص توده‌ی بدنی آنها بین ۲۶ تا ۲۸ باشد، برای انجام این عمل جراحی مناسب‌تر هستند.
  • آن‌دسته از افرادی که دارای وزن طبیعی بوده اما با انجام جراحی ابدومینوپلاستی می‌خواهند به طور همزمان تغییرات محسوسی در اندام‌های تحتانی خود نظیر: ران و باسن ایجاد کنند.

ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی در رده‌بندی جراحی‌های پلاستیک و زیبایی قرار گرفته است. به طور کلی، انجام این جراحی، سنگین بوده و فرد بیمار بعد از عمل و با گذشت مدت زمان مشخصی بهبود خواهد یافت. در این مقاله سعی شده تا اطلاعات لازم در مورد جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و پیکر‌تراشی را در اختیار‌تان قرار دهیم.

منابع:

https://en.ermateb.com/blog/Everything-About-Lipomatic-comparison-Liposuction

https://centrallipomatic.com/en/lipomatic-and-abdominoplasty/

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.