خنده

همه چیز در مورد تزریق فیلر خط خنده

آنچه می خوانید...

بسیاری از افراد زمانی که در آیینه به تصویر خود می نگرند نگران عمق خط خنده خود هستند. از آنجایی که خط خنده تاثیر به سزایی در زیبایی افراد دارد وجود این نگرانی کاملا طبیعی است . ما در این مقاله قصد دارید همه چیز در مرد پر کننده های خط خنده را برای شما شرح دهیم بنابراین اگر به دنبال درمانی موثر برای خط خنده خود هستید با ما همراه باشید ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

پرکننده یا فیلرخط خنده چیست؟

خط خنده ناحیه اطراف لب است که هنگام خندیدن به ترتیب به صورت دو خط عمودی در کناره های لب دیده می شود. ناحیه خط خنده به لایل مختلفی از جمله کاهش وزن ناگهانی و قابل توجه، افزایش سن، بی خوابی و استرس های محیطی و… عمیق تر می شود. یکی از بهترین روش ها ها برای درمان خطوط خنده تزریق فیلرها و یا پرکننده های هیالورونیک با کیفیت است.

دلایل ایجاد خطوط خنده

عوامل متعددی باعث ایجاد خطوط خنده می شود که برخی از آنها اجتناب ناپذیر هستند. به طور کلی  خط خنده به دلیل افزایش سن، کاهش وزن، استرس و بی خوابی، ناحیه بین بینی و گوشه های لب ایجاد می شود به طوریکه داخل پوست تیره و عمیق تر می شود. پر کردن این ناحیه با فیلر، هم صورت ما را زیباتر می کند و هم گوشه های لب ما را بلند می کند. در مجموع، عواملی که باعث ایجاد خط خنده می شوند شامل موارد زیرهستند:

  • سن بالا
  • کاهش وزن
  • استرس و اضطراب مزمن
  • برنامه خواب ناکافی یا بی خوابی

اصلاح خط خنده چه تاثیری روی صورت دارد؟

تزریق فیلر در ناحیه خط خنده تاثیر مثبتی در رفع خستگی صورت و جوانسازی صورت آن دارد. پرکننده خط خنده اگر با دقت و ظرافت انتخاب شود تاثیر به سزایی در لیفت قسمت میانی صورت دارد.  پزشک برای انتخاب فیلر عوامل مختلفی از جمله  نوع، غلظت و حجم فیلر با توجه به تعداد و شکل خطوط خنده را در نظر می گیرد.

اهمیت تاثیر خطوط خنده بر لب ها و لبخند زدن

خطوط خنده وقتی توخالی هستند نیز تاثیر معکوس بر پری لب ها دارند. یک خط خنده زیبا می تواند لب های ما را برجسته تر نشان دهد و سوراخ های بینی ما را کوچکتر کند. در واقع به دلیل اینکه خط خنده در وسط و مرکز صورت قرار دارد، از نظر زیبایی در ظاهر و شادابی صورت کاملا موثر است.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب

حذف خط خنده

خطوط خنده چین و چروک هایی هستند که در دو طرف دهان افراد و با افزایش سن ایجاد می شوند. خط خنده گاهی با انحنای جزئی زیر لب ایجاد می شود و حالتی پرانتز مانند در صورت ایجاد می کند. تقریباً همه افراد در سنین چهل سالگی علائم پیری را در بدن و صورت خود تجربه می کنند، اما خط خنده فقط مربوط به بالا رفتن سن نیست و برخی افراد نیز در سنین پایین آن را تجربه می کنند. عوامل زیادی مانند نور خورشید، مصرف دخانیات و عوامل محیطی می توانند منجر به پیری زودرس و ایجاد چنین چین و چروک هایی شوند. به طور طبیعی دو خط در اطراف دهان وجود دارد، از پره های بینی گرفته تا گوشه های دهان که به چین های نازولبیال معروف هستند.

در حین خندیدن، این خطوط به وضوح دیده می شوند و با افزایش سن، عمق این چین ها افزایش می یابد و به طور معمول روی صورت نیز وجود دارد. عمیق شدن چین های بینی با افزایش سن کاملا طبیعی است و می توان از ژل ها و پرکننده ها برای از بین بردن چنین خطوطی استفاده کرد. استفاده از تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده مادام العمر نیست و در زمان های مختلف نیاز به تجدید دارد، اما دوره نقاهت بسیار کوتاه است و می توانید به زودی به زندگی عادی بازگردید. با تزریق ژل به خط لبخند و نواحی که افتاده اند، پوست کشیده شده و خطوط ایجاد شده در لبخند از بین می رود. همچنین با استفاده از تزریق ژل برای خط خنده در لایه های زیرین پوست، دوباره کلاژن سازی را افزایش داده و خاصیت ارتجاعی پوست افزایش می یابد و در نهایت چهره ای جوان تر و پوستی شاداب تر خواهید داشت. پس از جذب فیلر، عمق خطوط نیز بهتر از قبل است زیرا سلول های فیبروبلاست خود کلاژن تولید کرده اند.

پاسخ به سوالات شما در مورد فیلر خط خنده

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *