جراحی لیفت کمر در یزد

لیفت کمر

آنچه می خوانید...

لیفت کمر یک روش جراحی است که چربی و پوست اضافی پشت کمر شخص را از بین می برد. افراد اغلب پس از کاهش وزن شدید که باعث شل شدن و افتادگی پوست آنها شده است، به دنبال جراحی لیفت کمر هستند. گاهی اوقات لیپوماتیک و سایر روش های پیکرتراشی بدن همزمان با لیفت کمر انجام می شود. این روش ها با هم می توانند ظاهر زیباتر و خوش فرم تری را ایجاد کنند.

انواع جراحی لیفت کمر

به طور کلی دو نوع اصلی جراحی لیفت کمر وجود دارد که در ادامه به تفصیل شرح داده می شود:

لیفت لاین سوتین در یزد

لیفت لاین سوتین

لیفت خط سوتین برای تغییر شکل قسمت بالایی و میانی پشت و کمر انجام می شود. این نوع جراحی یک زخم ایجاد می کند که در امتداد پشت در زیر شانه شخص قرار می گیرد، تقریبا در محلی که اغلب بند سوتین می افتد. این روش برای مردان و زنان قابل انجام است.

لیفت عمودی کمر

پوست و چربی اضافی را از کمر و شکم از بین می برد. این کار با ایجاد برش هایی انجام می شود که از بالای استخوان های لگن تا استخوان بازو کشیده می شود.

به عنوان یک قاعده کلی، با استفاده از لیفت لاین سوتین، لیفت بیشتری در پشت و کمر انجام خواهد شد و ظاهر کلی بدن را سفت خواهد کرد. با این حال، لیفت لاین سوتین زخم های بزرگی را بر روی پوست اکثر افراد به جا می گذارد. برعکس، جراح می‌تواند پوست کمتری را در طول لیفت عمودی کمر از بین ببرد، و جای زخم‌های شما کمتر دیده می‌شود.

لیفت کمر به چه صورت انجام می شود؟

لیفت کمر هم در مراکز جراحی سرپایی و هم در بیمارستان ها انجام می شود. محل لیفت کمر بستگی به جراح دارد. در روز جراحی، جراح کمر شما را معاینه می کند. همچنین نواحی برش مناسب را پیدا کرده و آنها را علامت گذاری می کنند. به عنوان مثال، اگر به طور معمول در نواحی خط سینه بند چین هایی وجود داشته باشد، زیر خط سوتین شما علامت هایی ایجاد می کند. این کار به این دلیل انجام می شود که وقتی جای زخم شما بهبود یافت، راحت تر زیر سوتین و مایو پنهان شود.

در طول این جراحی تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت و پزشک متخصص بیهوشی اطمینان حاصل می کند که شما هیچ دردی را در حین جراحی احساس نخواهید کرد. در حین جراحی، جراح پلاستیک بر روی خطوطی که قبلا ایجاد کرده بود، برش هایی ایجاد می کند. سپس پوست اضافی را از بین می برند. پوست باقیمانده شما کشیده می شود تا ظاهری صاف ایجاد کند و سپس در امتداد خط برش مجدداً متصل می شود. اکثر جراحی های لیفت های کمر بین ۲ تا ۵ ساعت زمان لازم دارد.

بسیاری از افرادی که متقاضی انجام جراحی لیفت کمر هستند، در صورتی که دچار چاقی های موضعی در ناحیه شکم و پهلو باشند نیز می توانند همزمان لیپوماتیک شکم و پهلو را نیز انجام دهند.

آمادگی قبل از جراحی لیفت کمر

قبل از انجام لیفت کمر با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. آنها با شما در مورد بهترین نوع لیفتی که برای شما امکان پذیر است و هر روش دیگری که ممکن است بخواهید همزمان انجام دهید، صحبت خواهند کرد. همچنین می توانند روش هایی را توصیه کنند که به شما کمک می کند، تا بهترین نتیجه ممکن برای شما بدست آید. آنها همچنین در مورد وضعیت سلامت عمومی با شما صحبت خواهند کرد. از آنجایی که لیفت کمر یک جراحی سنگین به حساب می آید، قبل از انجام این عمل باید از سلامت عمومی برخوردار باشید. بیشتر جراحان از شما می پرسند که آیا در محدوده نرمال شاخص توده بدنی (BMI) قرار دارید. همچنین قبل از عمل لیفت پشت باید حداقل یک ماه سیگار را ترک کنید. جراح شما همچنین ممکن است از شما بخواهد که مصرف برخی از داروها و مکمل ها را نیز قبل از لیفت کمر خود متوقف کنید.

آیا لیفت کمر خطرناک است

همه جراحی ها دارای خطراتی هستند، عفونت و خونریزی بیش از حد از رایج ترین عوارض و خطرات جراحی می باشد. بیمار و جراح پلاستیک می توانند در مورد اینکه آیا در معرض خطر عوارض جانبی جدی هستند صحبت و گفت و گو کنند.

خطرات مرتبط با جراحی لیفت کمر عبارتند از:

  • کبودی
  • خون ریزی
  • عفونت
  • ورم
  • آسیب به رگهای عصبی
  • درد
  • بی حسی
  • جای زخم

بعد از لیفت کمر چه انتظاری باید داشت؟

احتمالاً تا چند هفته پس از لیفت کمر درد، تورم و بی حسی تجربه خواهید کرد. جراح احتمالاً دارویی برای تسکین درد تجویز خواهد کرد. همچنین دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از پانسمان های جراحی خود دریافت خواهید کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که محل برش جراحی خود را تمیز و ضدعفونی نگه دارید و از فعالیت هایی که می تواند باعث ایجاد فشار و آسیب روی پوست شما شوند، اجتناب کنید.

زمان دقیق بهبودی و دوران نقاهت شما به نحوه جراحی که انجام داده اید و به وضعیت سلامت کلی شما بستگی دارد. ممکن است یک تا ۶ هفته طول بکشد تا بتوانید به فعالیت های معمول روزانه خود بازگردید. همچنین ممکن است تا ۶ ماه پس از لیفت کمر در نقاطی از بدن خود، دچار تورم شوید. هنگامی که به طور کامل بهبود یافتید، می توانید تغییرات مثبت جدید خود را ببینید. لیفت کمر به معنای راه حلی دائمی برای رهایی از شر پوست اضافی است.

در صورتی که فرد از طریق لیپوماتیک چربی های اضافی پشت و کمر خود را نیز برداشته باشد می توان از طریق انتقال این چربی به باسن، لیفت برزیلی باسن نیز انجام داد.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *