بهترین دکتر لیپوماتیک بازو در یزد دکتر منصور سعادتی

لیپوماتیک بازو

آنچه می خوانید...

بازو ها از تاثیرگذارترین نقاط در بدن علی الخصوص بدن خانم ها هستند؛ افراد زیادی هستند که با وجود انجام تمرینات ورزشی مختلف همچنان دارای چربی اضافی و پوست آویزان در ناحیه بازوهای خود هستند و همین امر می تواند در هنگام پوشیدن لباس هایی که دست ها به طور کامل دیده می شود، برای آن ها آزار دهنده باشد. از نظر ژنتیکی بازوها محل تجمع چربی های اضافی هستند و در نتیجه رژیم غذایی و یا حتی ورزش های سخت هم چندان بر روی از بین بردن چربی جمع شده در این ناحیه تاثیرگذار نخواهد بود. بسیاری از افراد علاوه بر ژنتیک و مسائل ارثی، برخی از افراد به دلیل بالا رفتن سن و یا جنسیت هم ممکن است به تجمع چربی در ناحیه بازو دچار شوند. در ادامه اطلاعات مفیدی در رابطه با لیپوماتیک بازو پرداخته خواهد شد که می تواند راه حل بسیار مناسبی برای از بین بردن چربی های اضافی بازو باشد.

لیپوساکشن بازو در یزد

لیپوماتیک بازو برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که از سلامت عمومی برخوردار هستند
 • افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن بسیار زیاد نیستند.
 • افرادی که دارای چربی جمع شده و اضافی در ناحیه بازو بوده و نمی توانند آن را با ورزش و رژِیم غذایی برطرف کنند.
 • افرادی که انتظارات واقع بینانه از عمل جراحی دارند.
لیپوماتیک بازو دکتر منصور سعادتی

اقدامات قبل از لیپوماتیک بازو در یزد

 • لازم است حداقل دو هفته پیش از عمل سیگار و استعمال دخانیات و مصرف الکل را کنار بگذارید؛ علت این امر آن است که بهبودی زخم ها کند تر شده و حتی احتمال ابتلا به عفونت را نیز افزایش می دهد.
 • آزمایشات و چکاپ هایی که جراح لیپوماتیک بازو برایتان تجویز می کند را به طور کامل انجام دهید.
 • در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون همانند آسپرین باید این داروها را کنار بگذارید تا در حین عمل مشکل خونریزی رخ ندهد.
 • در صورت ابتلا به بیماری زمینه ای و مصرف دارو، باید با پزشک مشورت نموده و در ضورت تشخیص جراح داروها را مصرف نکنید.

لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟

در لیپوماتیک بازو همانند لیپوماتیک سایر نقاط بدن همچون لیپوماتیک ران، لیپوماتیک شکم و پهلو و مواردی از این دست، پروسه انجام عمل جراحی مشابه بوده و به این صورت است که پس از بیهوشی بیمار، در ابتدا مایع مخصوصی در منطقه مورد نظر تزریق می شود، این مایع سبب جداسازی بهتر سلول های چربی می شود. در مرحله بعدی، جراح برش های بسیار کوچکی در حدود  ۲ تا ۳ میلیمتر در بازو ایجاد می کند و لوله باریکی به نام کانولا را که به پمپ مکش چربی متصل است، از طریق این برش ها وارد بازو می کند. کانولا با حرکت جلو و عقب جراح، چربی های زیر پوست را بیرون کشیده و از بدن خارج می کند.

بهترین دکتر لیپوماتیک بازو در یزد

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

پس از تخلیه چربی ناحیه بازو، محل برش های ایجاد شده از طریق بخیه بسته شده و بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود. بهبودی و زمان ریکاوری هر فردی بعد از عمل جراحی به عواملی همچون وضعیت جسمانی وی، نوع عمل و میزان موفقیت آن و مهمتر از همه نحوه اجرای مراقبت ها و دستورالعمل های بعد از جراحی دارد. به طور معمول تا چند هفته بعد از عمل، فرد می تواند به زندگی روزمره و فعالیت های عادی خود بازگردد با این شرط که فشار زیادی به ناحیه بازو وارد نشود.

 • پس از لیپوماتیک بازو باید فرد تا ۶ هفته از گن های مخصوص به طور منظم استفاده کند و تنها در زمان استحمام آن را کنار بگذارد.
 • تا حد ممکن باید فعالیت و حرکت در نایحه بازو بعد از لیگوماتیک بازو کم باشد تا بهبودی سریعتر انجام شود.
 • بعد از لیپوماتیک بازو همانند هر جراحی دیگری، تورم و کبودی وجود دارد که به مرور برطرف خواهد شد.
قبل و بعد لیپوماتیک بازو در یزد

خطرات و عوارض لیپوماتیک بازو

به طور کلی بعد از هر عمل جراحی احتمال عفونت و نکروز وجود دارد که این مسئله بستگی زیادی به نحوه عمل و تبحر جراح و نیز اجرای صحیح به دستورالعمل های بعد از عمل خواهد داشت. از طرفی دیگر گاها پوست ناحیه بازو بعد از لیپوماتیک دچار افتادگی شده و به حالت قبلی خود باز نمی گردد و ممکن است چین های غیر طبیعی در آن ایجاد شود که لازم ایت در این مواقع عمل لیفت بازو (براکیوپلاستی) انجام شود؛ البته در اکثر مواقع، در صورت تشخیص جراح هر دوی این عمل ها به صورت همزمان انجام خواهد شد.

هزینه لیپوماتیک بازو در یزد

هزینه هر عمل جراحی با توجه به شرایط مختلفی از جمله تبحر جراح، لوکیشن بیمارستان و کلینیکی که در آن جراحی انجام می شود، داروها و تجهیزات مورد استفاده در حین عمل محاسبه می شود. همچنین هزینه لیپوماتیک بازو در یزد، بستگی زیادی به میزان چربی تخلیه شده در ناحیه مورد نظر دارد و قاعدتا هر چه میزان چربی بیشتر باشد هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند. مضاف بر این، اگر لیپوماتیک بازو همزمان با عمل دیگری همچون لیفت بازو (در صورتی که جراح تشخیص دهد که به دلیل افتادگی و شلی پوست نیاز به لیفت بازو نیز وجود دارد) نیز انجام شود طبیعتا بر میزان هزینه آن افزوده خواهد شد. در نتیجه برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک بازو در یزد لازم است که به صورت حضوری به مطب بهترین جاح لیپوماتیک در یزد مراجعه کرده و بعد از معاینه دقیق و دریافت شرح حال شما، هزینه را اعلام نماید.

سوالات متداول لیپوماتیک بازو در یزد

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *