مقایسه تزریق چربی سینه و پروتز سینه در یزد

مقایسه پروتز سینه و تزریق چربی به سینه

آنچه می خوانید...

بسیاری از خانم ها که به دنبال تناسب اندام هستند و مایلند که سینه های بزرگتری داشته باشند روش های مختلفی را برای حجیم تر کردن سینه ها بررسی می کنند؛ امروزه دو روش بسیار پر طرفدار پروتز سینه و تزریق چربی به سینه به عنوان راه حل های این مسئله انجام می شوند. ولی همواره سوالی که برای همه خانم ها مطرح می شود این است که تفاوت تزریق چربی به سینه و پروتز سینه دقیقا چیست و هر کدام از این روش ها برای چه کسانی مفید است. در این مقاله سعی شده است که به سوال پاسخ داده بشود.

تفاوت تزریق چربی و پروتز سینه

تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه ها به روش تزریق چربی به سینه، در ابتدا از طریق جراحی لیپوماتیک از نواحی در بدن که دارای چربی اضافی و جمع شده است مانند شکم و پهلو، ران و یا بازو چربی استخراج می شود و سپس بعد از اعمال تغییرات بر روی سلول های چربی آن را به سینه ها تزریق می کنند. در این روش احتمال بروز مشکلات و عوارض بسیار کمتر است و دلیل آن استفاده از بافت چربی بدن خود فرد است بنابریان این سلول ها بیشترین سازگاری را با بافت سینه خواهند داشت.

جراحی پروتز سینه

پروتز سینه روشی متفاوت تر بوده و در آن از طریق قرار دادن ایمپلنت های سلیکونی و یا آب نمکی در سینه بافت سینه را بزرگ تر و حجیم تر می کنند. پروتز سینه به دلیل نمود ظاهری که دارد بسیار پر طرفدار بوده و افراد زیادی خواهان انجام آن هستند . پروتز های سینه به شکل قالبی ارائه می شوند تا بهتر فرم سینه ها را شبیه سازی کنند و تمایز کمتری با بافت طبیعی سینه داشته باشند. در جراحی پروتز سینه محل قرارگیری پروتز می تواند به تشخیص جراح متفاوت باشد و یا دقیقا زیر پوست سینه و یا زیر عضله زیر قرار بگیرد.

سینه های بزرگ با پروتز سینه و تزریق چربی

مزایای تزریق چربی به سینه نسبت به پروتز سینه

  • تزریق چربی از نظر سازگاری با بافت سینه بهتر خواهد بود و سلول های چربی تزریق شده سریع تر با بافت های مجاور خود همخوانی پیدا می کنند.
  • بدن بعد از تزریق چربی به سینه هیچ واکنش آلرژیک و یا غیر عادتی به چربی تزریق شده نشان نمی دهد زیرا این سلول ها از بدن خود فرد گرفته شده است؛ در حالیکه در پروتز سینه یک جسم خارجی در داخل سینه قرار می گیرد و ممکن است در برخی موارد بدن واکنش نشان بدهد و در مواردی هم دچار عفونت شود.
  • با استفاده از روش تزریق چربی، علاوه بر حجیم کردن سینه ها، چربی های اضافی از نواحی دیگر مانند شکم و پهلو خارج می شود و در نتیجه با یک عمل جراحی دو هدف برآورده می شود.
  • بعد از جراحی پروتز سینه ممکن است در برخی موارد لازم باشد که بعد از مدتی پروتز از سینه فرد برداشته شود ولی در روش تزریق چربی به سینه این مسئله وجود ندارد.

مزایای پروتز سینه در مقایسه با تزیرق چربی به سینه

  • افزایش اندازه و حجم سینه در روش تزریق چربی محدودتر بوده و حداکثر می توان تا ۵۰ درصد حجم آن را افزایش داد؛ در حالی که در روش پروتز سینه می توان حجم بیشتری به سینه داد؛ بنابراین برای افرادی که سینه های بسیار کوچکی دارند، بهترین روش برای بزرگ کردن سینه ها جراحی پروتز سینه است.
  • از آنجا که بخشی از چربی تزریق شده به سینه توسط بدن جذب می شود، در نتیجه بخشی از حجم اولیه به مرور کاهش پیدا می کند ولی در پروتز سینه همان حجم اولیه باقی می ماند.
  • تزریق چربی تنها برای افزایش حجم سینه می شود و در از بین بردن افتادگی و یا آویزان بودن سینه تاثیری نخواهد داشت در صورتی که از آنجا که پروتز ها سبب ایجاد کشیدگی در پوست سینه می شوند، ظاهر سینه را بهبود می بخشد.
  • به دلیل اینکه در زمان انجام جراحی پروتز سینه برش هایی در سینه ایجاد می شود، می توان به صورت همزمان عمل هایی مانند لیفت سینه را نیز انجام داد و نتیجه بهتری گرفت. (جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه)
  • اگر تزریق چربی به سینه به درستی انجام نشده باشد، چربی ها در زیر پوست به شکل گلوله گلوله ظاهر می شوند و مثل پروتز سینه ظاهر طبیعی پیدا نمی کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد به طور کامل به تفاوت ها و مزایا و معایب هر یک از روس های تزریق چربی به سینه و پروتز سینه برای بزرگ کردن و حجم دهی به سینه ها پرداخته شود.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *