ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردی دارد؟

آنچه می خوانید...

جراحی مینی ابدومینوپلاستی، به عنوان یکی از روش های انجام ابدومینوپلاستی به شمار می رود. این نوع جراحی تنها برای کاهش سایز شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع شما با استفاده از این جراحی می توانید سایز شکم و پهلوی خود را به راحتی کاهش دهید. این روزها بسیاری از افراد، از چاقی شکم و پهلو رنج می برند. این نوع چاقی و یا افتادگی در ناحیه شکم و پهلو، می تواند تا حد زیادی از زیبایی اندام شما بکاهد و اعتماد به نفس شما را با مشکل مواجه کند. ورزش های سنگین و رژیم های غذایی سخت از روش های کاهش وزن و سایز در ناحیه شکم و پهلو به شمار می روند. البته ممکن است نتیجه گیری از این روش ها مدت زیادی به طول انجامد. یا ممکن است حین کاهش وزن با این روش ها متحمل رنج و فشار زیادی شوید.

کاهش وزن

جراحی مینی ابدومینوپلاستی این امکان را برای شما فراهم می کند تا با کمترین زحمت و در کوتاه ترین زمان ممکن، خود را به یک تناسب اندام عالی برسانید. این نوع جراحی، علاوه بر حذف چربی های اضافه در ناحیه شکم و پهلو، افتادگی پوست شکم شما در اثر چاقی را نیز به صورت کامل رفع می کند. همچنین چروک های پوستی، لک های ایجاد شده در اثر چاقی و… نیز به صورت کامل برطرف خواهند شد. در این مقاله به بررسی روش های انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی می پردازیم. همچنین مزیت های استفاده از این روش را نیز به طور کامل بررسی خواهیم کرد. پس اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد این روش جراحی افزایش دهید، ما را گام به گام تا پایان مقاله همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: لیپوساکشن چیست؟

تفاوت مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی در چیست؟

جراحی مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که میزان افتادگی و یا چربی اضافه آن ها کم است. برای رفع چاقی و افتادگی شکم در چنین افرادی از این روش استفاده می شود. در این روش برش ها عرض و عمق کمتری دارند. این جراحی بیشتر در ناحیه زیر شکم صورت می گیرد به همین دلیل، مدت زمان نقاهت و بازگشت به زندگی روزمره در آن کمتر است. در واقع شما با استفاده از این روش می توانید با کمترین عوارض، مشکل چاقی خود را به صورت اصولی رفع کنید.

به طور کلی بهتر است افرادی مثل بانوان تازه زایمان کرده، از مینی ابدومینوپلاستی برای رفع افتادگی شکم خود استفاده کنند. در این بانوان میزان افتادگی شکم بسیار ناچیز است. بنابراین روش مینی ابدومینوپلاستی برای آن ها موثر واقع خواهد شد. لازم است بدانید که این روش جراحی، با توجه به عوارض بسیار محدودی که دارد، شامل طیف خاصی از افراد نمی باشد. شما با هر سن و جنسیتی می توانید از این روش نوین برای رفع چربی های اضافه شکم خود استفاده کنید.

مزایای جراحی مینی ابدومینوپلاستی

استفاده از جراحی مینی ابدومینوپلاستی برای حذف چربی های شکم و پهلو، از فواید و مزیت های فراوانی برخوردار است. برای مثال، از جمله مزیت های انجام این روش می توان به جلوه طبیعی شکم پس از کاهش سایز اشاره کرد. از آنجایی که در این روش ناف دست نخورده باقی می ماند و همچنین پوست شکم پس از خارج شدن چربی، به صورت کامل کشیده می شود، شکم جلوه ای کاملا طبیعی خواهد داشت.

از طرف دیگر، جراحی مینی ابدومینوپلاستی شامل دوره نقاهت کوتاهی می باشد. بنابراین شما تنها پس از گذشت چند روز از مینی ابدومینوپلاستی می توانید بدون مشکل به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید. به علاوه در روش های دیگر حذف چربی شکم، به عصب های لنفاتیک، آسیب هایی جدی وارد می شود. اما در این روش عصب لنفاتیک، به هیچ وجه مورد آسیب قرار نخواهد گرفت. عوارض ناشی از جراحی مینی ابدومینوپلاستی نیز بسیار کم است و تنها پس از مدتی رفع خواهد شد. این روش شامل خونریزی بسیار کمی می باشد. از طرف دیگر، خطوط اسکار ناشی از چاقی، در این روش به صورت کامل از بین می روند. چرا که حین انجام عملیات مینی ابدومینوپلاستی پوست شکم به طور کامل کشیده خواهد شد.

هزینه جراحی مینی ابدومینوپلاستی چگونه محاسبه می شود؟

در مورد هزینه جراحی مینی ابدومینوپلاستی باید گفت که این مسئله به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برای مثال اعتبار متخصص جراح یکی از این موارد به شمار می رود. در صورتی که جراح از تخصص و مهارت بیشتری برخوردار باشد، بدیهی است که دستمزد او نیز بیشتر خواهد بود.

از دیگر فاکتورهای موثر بر هزینه جراحی مینی ابدومینوپلاستی، می توان به میزان چربی اضافی اشاره کرد. هر چه مقدار چربی اضافه در بدن شما بیشتر باشد، هزینه عمل شما نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین با توجه به این فاکتورهای مختلف، هزینه جراحی شما تعیین خواهد شد.

ابدومینوپلاستی

مراقبت های پس از انجام این روش

جراحی مینی ابدومینوپلاستی نیز مانند تمامی جراحی های دیگر، نیازمند مراقبت هایی می باشد. با انجام این مراقبت ها دوره نقاهت شما کوتاه تر شده و با سرعت بیشتری می توانید به روند عادی زندگی خود باز گردید. برای مثال باید حتما از گن های طبی که پزشک برای شما تجویز می کند استفاده کنید. همچنین باید دقت کنید که تا چند روز از انجام هر گونه فعالیت سنگین جسمی خودداری کنید. از طرفی باید دقت کنید موقع استراحت، به نحوی دراز بکشید که بخیه های روی شکم شما متحمل فشار نشوند.

پس از مینی ابدومینوپلاستی پزشک داروهایی برای شما تجویز می کند. این داروها در دسته مسکن ها و آنتی بیوتیک ها قرار دارند. در واقع داروهای مسکن برای جلوگیری از درد و داروهای آنتی بیوتیک برای پیشگیری از بروز عفونت برای شما تجویز می شوند. لذا مصرف به موقع هر یک از این داروها می تواند برای سلامت شما بسیار کاربردی و موثر باشد.

دوران نقاهت مینی ابدومینوپلاستی حدود ۱ هفته تا ۱۰ روز می باشد. در صورتی که درد پس از عمل شما بیش از ۲ هفته به طول انجامید، باید حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا درمان های لازم روی شما صورت گیرد.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.