جوانسازی صورت با نانوفت

تزریق چربی نانوفت صورت

آنچه می خوانید...

روش های متفاوت و زیادی برای درمان پوست های افتاده و جوانسازی آن وجود دارد. نانوفت یکی از روش های جوانسازی است. در این روش به دلیل این که امکان ایجاد تغییرات مختلف از جمله زاویه سازی، فرم دهی، لیفت پوست و… وجود دارد محبوبیت بالایی بین متقضیان زیبایی صورت پیدا کرده است. در روش های قدیمی جوانسازی و تزریق چربی به صورت، از سلول های چربی برای تزریق استفاده می کردند اما در روش نانوفت از محتویات داخلی سلول های چربی استفاده می کنند به گونه ای که با انتقال محتویات داخلی و سلول های بنیادی به قسمت هایی از صورت که دچار کمبود چربی شده اند به بهبود و جوانسازی بافت های مرده کمک می کنند.

تزریق چربی به روش نانوفت به صورت

در این روش با استفاده از روش های پیچیده و مخصوص، محلول نانو چربی را به وجود می آورند که این محلول شامل سلول‌های فیبروبلاست، سلول‌های بنیادی و… است؛ این محلول سبب جوان سازی پوست و درمان چین و چروک صورت می شود. در روش جوانسازی نانوفت چربی های بدن فرد از قسمت هایی مانند ران و یا شکم برداشته شده و به قسمت های مورد نظر با استفاده از سرنگ های دارای سوزن ریز تزریق می شود. این روش قابلیت حجم دهی ندارد و در مقیاس های بزرگ مورد استفاده قرار نمی گیرد.

تفاوت نانوفت و سایر روش های تزریق چربی

در تزریق چربی به سایر روش ها، چربی را بدون هیچ گونه تغییری به  قسمت مشخصه تزریق می کنند که این نوع تزریق قابلیت حجم دهی بیشتر و قابلیت جوان سازی کمتری دارد اما در روش نانوفت ابتدا با استفاده از کیت های مخصوص، چربی را تغییر می دهند و محلول نانوفت را به وجود می آورند و سپس تزریق می کنند این روش قابلیت جوان سازی بیشتری داشته و قابلیت حجم دهی ندارد؛ شخصی که علاوه بر جوان سازی خواستار حجم دهی نیز می باشد بهترین روش ممکن تزریق ترکیبی از دو روش می باشد.

از دیگر روش های جوانسازی صورت و از بین بردن چین و چروک ها، تزریق بوتاکس به صورت است که در این روش تنها با فلج کردن عضلات نواحی مورد نظر، چین و چروک ها برطرف شده و هیچ حجم دهی همانند انواع روش های تزریق چربی ایجاد نمی شود.

طریقه انجام تزریق نانوفت

در این روش ابتدا مقداری از چربی بدون برش با انتخاب خود شخص از قسمت هایی مانند ران و یا شکم با روش لیپوماتیک برداشته می شود. سپس با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ چربی را لطیف و نرم می کنند و محلول نانوفت به وجود می آورند این محلول حاوی مقادیر زیادی سلول بنیادی است که قابلیت تمایز دارند. پس از گذراندن چربی از دستگاه سانتریفیوژ ناخالصی های چربی مانند خون را جدا می کنند و در آخر با بیهوش کردن شخص تزریق شونده، محلول نانوفت را به قسمت مشخصه تزریق می کنند.

کاندیدای مناسب نانوفت

این روش جوانسازی صورت، محدودیت سنی وجود ندارد اما بهتر است بعد از رسیدن به بلوغ انجام شود. بازه سنی ۳۰ تا ۶۰ سال بهترین زمان برای تزریق نانوفت می باشد. همچنین افرادی که جای زخم و یا سوختگی دارند می توانند با تزریق نانوفت آن را اصلاح کنند.در این روش با توجه به اینکه از چربی بدن استفاده می شود، برای افرادی که لاغر هستند و یا چربی بدن آن ها کم است مانند ورزشکاران تزریق نانوفت مناسب نمی باشد.

کاربرد نانوفت

نانوفت محبوب ترین روش زیباسازی بین متقاضیان است از کاربرد های نانوفت می توان به جوانسازی، از بین بردن تیرگی های زیر چشم، از بین بردن کبودی و لک های پوست، از بین بردن جای زخم، از بین بردن جای آفتاب سوختگی، درمان پوست های آسیب دیده و تغییر رنگ، اشاره کرد.

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

 • در روش نانوفت با توجه به اینکه از چربی های خود بدن استفاده می شود و روشی طبیعی است  احتمال واکنش های آلرژیک و عارضه های جدی بعد از عمل را بسیار پایین می آورد. همچنین ماده نانوفت از سلول های بنیادی گرفته شده است که همین موضوع باعث می شود در این روش قدرت ترمیم بالا رود.
 • روش نانوفت روشی است که با کمترین میزان درد در بین سایر روش ها چین و چروک های نقاط مختلف بدن را از بین می برد.
 • اگر مراقبت های لازم و کافی بعد از تزریق را به خوبی انجام داد ماندگاری بالایی دارد و در صورت لزوم امکان تزریق مجدد در هفته های بعد از تزریق را دارد.
 • در این روش به علت تزریق با سوزن های ریز صرفا زخم های کوچکی ایجاد می شود که نیازی به بخیه  ندارد، بنابراین دوران نقاهت خاصی نداشته و پس از ۱ الی ۲ روز می توان به فعالیت های روزانه ادامه داد.
 • همچنین از دیگر محاسن تزریق چربی به روش نانوفت می توان به کم هزینه بودن آن نسبت با سایر روش های جوانسازی اشاره کرد.

معایب نانوفت

 • تزریق چربی به روش نانوفت امن ترین روش تزریق است اما ممکن است با مراقبت نکردن صحیح، در محل زخم ها، عفونت های خفیفی ایجاد شود که این موضوع با استفاده از دارو رفع می شود.
 • در برخی مواقع نیز ممکن است محل تزریق دچار کبودی و تورم شود که با رعایت بهداشت و مراقبت های پس از تزریق رفع می شود.

عوارض جانبی بعد از تزریق نانوفت

به طور کلی روش نانوفت کمترین عوارض جانبی ممکن را دارد و در صورتی که پزشک تجربه کافی نداشته باشد و یا مراقبت های بعد از تزریق به خوبی انجام داده نشود عوارض جانبی مختصری را به همراه می آورد.

درد، کبودی، قرمزی، تورم و در مواقع بسیار نادر عفونت، از عوارضی است که ممکن است بعد از تزریق به وجود آید که البته هریک از این عوارض با مصرف مسکن و یا مراقبت های توصیه شده برطرف می شوند.

اقدامات قبل از نانوفت

قبل از انجام تزریق به روش نانوفت در صورت داشتن هر گونه سابقه خاص مانند قند خون بالا، فشارخون بالا، تبخال فعال و…  و یا مصرف دارو هایی مانند آسپرین و یا وارفارین باید پزشک مربوطه را در جریان گذاشته شود.

همچنین در صورت مصرف الکل و یا سیگار و قلیان میبایست مصرف آن را کم نمود و به پزشک اطلاع داد.

محل تزریق چربی باید عاری از هرگونه آلودگی باشد بنابراین ترجیحا قبل از مراجعه به مطب دوش گرفته شود.

مراقبت های بعد از نانوفت

 • بعد از تزریق چربی باید برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی همانند عفونت محل تزریق، لازم است حتما بهداشت را به طور کامل رعایت کرد.
 • از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های شدید و فشار آوردن به صورت پرهیز کرد.
 • همچنین توصیه می شود که بعد از تزریق مقدار مایعات بیشتری نوشید و به مدت یک هفته دارو های توصیه شده را قطع نکرد.
 • پس از تزریق بهتر است تا یک هفته مواد غذایی داغ خورده نشود، زیر تابش نور خورشید و مکان های گرم مانند سونا قرار گرفته نشود.
 • هنگام خواب بهتر است تا ۳ روز سر را بالا نگه داشت تا از ایجاد تورم جلوگیری گردد. همچنین در صورت ایجاد کبودی می توان میزان آن را با کمپرس یخ غیر مستقیم کم کرد.

هزینه نانوفت

هزینه تزریق نانوفت مقدار ثابتی ندارد و با توجه به محل قرارگیری مطب و تجربه پزشکی، میزان چربی مورد نیاز نانوفت و سلول بنیادی، وسعت و میزان چروک یا محل آسیب دیده، متغیر است.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

6 پاسخ
 1. من رژیم خیلی سفت و سختی گرفتم حدود ۴۰ کیلو لاغر کردم. الان یکسری از قسمتای پهلوم سلولست مانند شده. دوستشون ندارم. چه جراحی میتونم کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *