پروتز سینه مدل اشکی

آنچه می خوانید...

پروتز سینه اشکی یکی از پرطرفدارترین مدل های پروتز سینه می باشد که به دلیل شباهت بسیاری که به فرم سینه ها دارد مورد توجه قرار گرفته است. پروتز سینه در جهت اصلاح و فرم دهی به سینه ها انجام می گیرد. از انواع عمل های پروتز سینه مدل اشکی و گرد بسیار مورد استفاده می باشد. عموما پروتز سینه هر دو جنبه درمانی و زیبایی را شامل می شود. در مواردی که بیمار به دلیل سرطان سینه تخلیه داشته است پروتز ها می توانند فرم دهی به سینه را انجام دهند. توجه داشته باشیم که این عمل بایستی حتما توسط بهترین جراح زیبایی پستان در یزد صورت گیرد. در توضیح باید بگوییم که در جراحی پروتز سینه مدل اشکی از پروتز سیلیکونی یا چربی در برخی نقاط بدن استفاده می شود. تا کنون نتایج جراحی پروتز سینه اشکی رضایت بخش بوده و نتایج مثبتی در پی داشته است. این جراحی در زمان کوتاه و با بیهوشی عمومی انجام می شود. در ادامه مقاله به شرح پروتز سینه اشکی می پردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پروتز سینه اشکی چیست ؟

پیش از انجام جراحی پروتز سینه لازم است حتما با پزشک خود جلسات مشاوره را طی کنید و انواع پروتز سینه را بشناسید. پروتز سینه اشکی یکی از محبوب ترین مدل های پروتز سینه می باشد که به دلیل اینکه به فرم طبیعی سینه نزدیک تر است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

طی جلسات مشاوره ای که با پزشک دارید نوع پروتز سینه مشخص خواهد شد و نوع و جنس پروتز سینه اشکی بر اساس بافت سینه و وسعت سینه انتخاب خواهد شد.

در جراحی پروتز سینه پزشک شما در نواحی چین زیر سینه ، اطراف نوک پستان و زیر بغل شکافی ایجاد می کند و پروتز سینه را در جای مناسب قرار می دهد.

پس از جای گذاری پروتز سینه اشکی جراح محل برش ها را بخیه می زند و عمل به پایان می رسد. کل مدت زمان عمل پروتز سینه اشکی بین یک الی دو ساعت زمان می برد و بعد از چند روز می توانید با معاینات و پیگیری های پزشک جراح پانسمان ها را باز کرده و نتیجه را ببینید.

پروتز سینه اشکی و گرد چه تفاوتی با هم دارد؟

به طور کلی پروتزهای سینه به دو فرم اشکی و گرد دسته بندی می شوند.در پروتز سینه اشکی مدل سینه ها به فرم اشک می باشند و در قسمت پایینی آن ها برجستگی بیشتری به نظر می رسد. این در حالی است که در پروتز سینه گرد فرم سینه ها به فرم گرد و برآمده می باشند.

پس به این نکته توجه داشته باشیم که مهم ترین تقاوت بین پروتز سینه اشکی و گرد فرم ظاهری آن ها می باشد.

دومین تفاوتی که باید بین این دو مدل در نظر بگیریم این است که جنس پروتزها با یکدیگر متفاوت است. پروتز سینه اشکی از جنس سیلیکونی می باشد. اما پروتزهای سینه مدل گرد محدودیتی ندارند.

در پروتزهای سینه مدل اشکی اگر این پروتزها دچار چرخش شوند فرم سینه بهم می ریزد و نیاز به ترمیم می باشد. این ترمیم با جراحی میسر است و بایستی عمل جراحی مجدد انجام شود. این در حالی است که برای پروتزهای سینه مدل گرد این محدودیت وجود ندارد و این یکی از نکات تمایز بین این پروتزها می باشد.

بیشتر بخوانید: درد بعد از عمل پروتز سینه

نکته بعدی در مورد پروتزهای سینه مدل گرد این است که این نوع پروتزها سینه ها را بزرگتر و برآمده تر نشان می دهند به همین جهت برای افرادی که مایل هستند سینه های بزرگتری داشته باشند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در این میان افرادی که خواهان این هستند که سینه های طبیعی با ظاهر مطلوب داشته باشند از پروتز سینه اشکی استفاده می کنند.

طبق توصیه دکتر منصور سعادتی افرادی که سینه های تخت و بدون فرم و بافت دارند بهتر است از پروتز سینه اشکی استفاده کنند و افرادی که سینه های نرم و کوچک دارند بهتر است از پروتز سینه گرد استفاده کنند.

جنس پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی معمولا جنس سیلیکونی دارد با این وجود برخی از جنس های معروف این پروتزها به شرح زیر می باشند:

  • پروتز سینه سیلیکونی
  • پروتز سینه سالین
  • پروتز سینه ثابت

سن مناسب برای پروتز سینه اشکی

پروتز سینه با دو هدف انجام می شود. هدف اول در درمان و فرم دهی به سینه هایی می باشد که به دلیل سرطان تخلیه شده اند و بافت سینه از دست رفته است. هدف دوم ایجاد زیبایی در افرادی می باشد که از فرم و سایز سینه های خود راضی نیستند و می خواهند سینه های بزرگتر و برآمده تری داشته باشند. همانگونه که پیشتر به آن اشاره شد اینکه از چه نوع و مدلی پروتز باید استفاده شود بر عهده پزشک و تشخیص او می باشد با این وجود سن مناسب برای پروتز سینه اشکی بالای ۲۲ سال می باشد. این سن مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد. اگر می خواهد مشاوره آنلاین با دکتر منصور سعادتی داشته باشید روی لینک کلیک کنید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *