آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی حقیقت دارد؟

آنچه می خوانید...

یکی از دغدغه های افرادی که می خواهند اقدام به انجام عمل های جراحی زیبایی شکم مانند ابدومینوپلاستی کنند، برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می باشد. در میان تمامی روش های پیکرتراشی ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی شکم بوده که به دلیل نتایج بسیار خوبی که دارد طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. این روش با برداشتن چربی ها و پوست اضافه شکم سبب سفت شدن ماهیچه ها و بافت های زیرین می شود در نتیجه افراد می توانند به اندامی آیده آل دست یابند. گاهی پیش می آید که افراد در باقی قسمت های بدن خود دارای چربی های اضافه نیستند اما در ناحیه شکم و پهلو چربی هایی دارند که با رژیم و ورزش از دست نمی روند. ابدومینوپلاستی یک روش ایمن برای رسیدن به اندامی ایده آل می باشد اما آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی واقعا اتفاق می افتد؟

چه میزان چربی در جراحی ابدومینوپلاستی برداشته می شود؟

ابدومینوپلاستی یک روش جراحی برای برداشتن چربی های اضافه می باشد. این روش به منظور روشی برای کاهش وزن و یا لاغری در نظر گرفته نمی شود. چربی هایی که در طی ابدومینوپلاستی برداشته می شوند تا حدی می باشند که سلامتی بیمار حفظ شود و به دیگر بافت ها و اندام های بدن آسیبی وارد نشود. بنابراین در صورتی که بعد از ابدومینوپلاستی هر گونه کاهش وزن یا افزایش وزن داشته باشید می تواند سبب ایجاد اثراتی نامطلوب بر روی بدن شود. پس تا این بخش از مقاله به این حقیقت رسیدیم که برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی تا حد بسیاری به مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم وابسته بوده و حتی اگر نزد بهترین جراح پیکرتراشی در یزد این عمل را انجام دهید تا زمانی که سبک زندگی خود را رعایت نکنید ممکن است دچار برگشت شوید و این تاثیر نامطلوبی هم بر روی بدن شما و هم بر شرایط روحی تان خواهد گذاشت.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

هنگامی که برای عمل جراحی زیبایی شکم به پزشک باتجربه و با مهارت مراجعه کنید اولین نکته ای که به شما خاطرنشان می شود این است که ابدومینوپلاستی یک روش برای برداشتن چربی های اضافه شکم بوده و هیچ تضمینی وجود ندارد که این روش تاهمیشه با هر سبک غذایی پایدار بماند. تا زمانی که رژیم غذایی خود را رعایت نکنید و مصرف کربوهیدارت ها را کاهش ندهید ممکن است چربی های جدید تولید شده یا چربی هایی که وجود داشتند بزرگتر شوند. در طی جراحی تنها مقداری از چربی اضافه و پوست شکم برداشته می شود و برای شما اندامی ایده آل به ارمغان می آورد.

نتایج اضافه وزن بعد از ابدومینوپلاستی

پس از جراحی به بیماران توصیه می شود به اندازه کافی استراحت کنند و از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنند. هم چنین فعالیت های فیزیکی شدید و یا ورزش هایی که نیاز به مقاومت بدن دارند تا مدت طولانی انجام ندهند و صبر کنند زمانی که به بهبودی کامل رسیدند اقدام به انجام فعالیت های روزانه کنند.

دقت داشته باشید که پس از جراحی ابدومینوپلاستی بایستی یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم در کنار رژیم خود داشته باشید و بسیار مراقب باشید که هیچ گونه افزایش وزنی نداشته باشید . افزایش وزن در حد بسیار کم نیز می تواند جراحی زیبایی شکم را تحت تاثیر قرار داده و در مواردی نتایج معکوس داشته باشد. به همین جهت بانوانی قصد بارداری در آینده دارند لازم است پس از زایمان و گذراندن دوران نقاهت بعد از آن اقدام به جراحی زیبایی شکم کنند.

توجه داشته باشید که افزایش وزن بیش از ۵ کیلوگرم پس از ابدومینوپلاستی می تواند منجر به برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شده و سبب تشکیل چربی های اضافه در ناحیه شکم شود. هم چنین شل شدن پوست شکم و کاهش الاستیک شکم در طی افزایش وزن اتفاق می افتد.

نکاتی جهت جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدمینوپلاستی

یکی از نکات بسیار مهم جهت جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی رعایت رژیم غذایی سالم می باشد. سبزیجات تازه ، میوه ها و پروتئین های بدون چربی هم چنین غلات کامل می توانند در ثبات وزن شما بسیار موثر باشند. نوشیدن آب به میزان کافی جهت هیدراته ماندن بدن یکی از نکات مهم جهت حفظ سلامتی می باشد.

نکته دیگر این است که بعد از گذراندن دوران نقاهت و زمانی که اجازه داشتید فعالیت های خود را از سر بگیرید می توانید ورزش های سبک را شروع کنید. داشتن یک برنامه ورزشی منظم می تواند به ثبات وزن شما کمک کند.

پس تا این بخش از مقاله دریافتیم که رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم می تواند تا میزان بسیاری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کند. در بخش زیر برخی از نکات سبک زندگی سالم آورده شده است:

  • از مصرف نوشیدنی های الکی و دخانیات پرهیز کنید.
  • سعی کنید سبزیجات را در هر وعده غذایی خود بیاورید.
  • سعی کنید از جوانه های تازه مانند جوانه گندم استفاده کنید.
  • از مصرف میوه هایی که قند بالایی دارند مانند موز پرهیز کنید یا به صورت محدود مصرف کنید.

اگر شما تمام اصول اصلاح سبک زندگی را رعایت می کنید اما هم چنان وزن اضافه می کنید لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید ممکن است دچار اختلالات هورمونی شده باشید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *