جراحی پلک در یزد

چشمانی زیباتر با بلفاروپلاستی

آنچه می خوانید...

بلفاروپلاستی امروزه به یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی تبدیل شده است. با گذشت زمان و بالا رفتن سن، علاوه بر کاهش توانایی در انجام فعالیت های بدنی، تغییراتی در پوست و صورت انسان نیز ظاهر می شود. یکی از مهمترین نواحی که به سرعت تحت تاثیر افزایش سن قرار می گیرد، اطراف چشم است که پوست دچار افتادگی و چین و چروک می شود؛ در این راستا راه های مختلفی وجود دارد که این علائم پیری را از بین ببرد که یکی از مهمترین این روش های انجام جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک است.

بلفاروپلاستی در یزد

بلفاروپلاستی چیست؟

آویزان بودن و افتادگی پلک سبب پیرتر دیده شدن و همچنین ایجاد چین های زیادی در اطراف چشم می شود که می توان این عوارض را با انجام جراحی بلفاروپلاستی مرتفع کرد. جراحی زیبایی پلک به معنای ایجاد برش و برداشتن پوست اضافه پشت پلک بوده که بعد از گذشت دوران نقاهت و از بین رفتن تورم پلک ها، دوباره چشم شما به دوران جوانی بازگشته و شاداب تر و جوانتر می شود. ناگفته نماند که انجام جراحی بلفاروپلاستی تنها به پلک بالا محدود نشده و برای پلک پایین نیز انجام می شود.

چه افرادی باید بلفاروپلاستی انجام دهند؟

 • افرادی که دارای پوست اضافی و چین خورده بر روی پلک بالا هستند
 • افرادی که در پلک بالا و یا پایین دارای چربی اضافی هستند
 • افرادی که دچار پف چشم هستند
 • افرادی بیماری های زمینه ای ندارند

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی پلک در یزد

این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و به مدت زمانی در حدود ۲ ساعت نیاز دارد. در صورتی که به تشخیص پزشک تنها پلک بالای فرد دچار افتادگی و آویزان شدن پوست شده باشد تنها جراحی پلک بالا انجام می شود ولی اگر در پلک پایین نیز مشکلاتی همانند پف و چین و چروک زیر چشم نیز وجود داشته باشد جراحی پلک پایین نیز لازم است انجام شود.

اقدامات پیش از بلفاروپلاستی

پیش از روز جراحی طی جلسه مشاوره ای که با جراح خود دارید باید تمامی موارد زیر را بررسی نمایید:

 • در صورت مصرف هر گونه دارویی باید حتما با پزشک خود مشورت نموده و در صورت تجویز جراح تا مدتی قبل و بعد از جراحی از مصرف آن دارو پرهیز نمایید از جمله این داروها می توان به داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین اشاره نمود.
 • ار استعمال دخانیات و نیز مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از بلفاروپلاستی خودداری نمایید.
 • جراح جهت بررسی وضعیت سلامتی شما آزمایش هایی همانند بینایی سنجی و اشک چشم را انجام می دهد.

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی پلک

دوران نقاهت اولیه این جراحی در حدود ۱۵ روز می باشد و در این مدت نواحی اطراف چشم، تورم، التهاب و کبودی دارد و هنوز شکل واقعی چشم ها بعد از عمل مشخص نمی شود. خوشبختانه بلفاروپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی است که دوران نقاهت چندان سختی ندارد و به راحتی می توان این دوران را سپری نمود. نتیجه واقعی و فرم اصلی چشم ها بعد از حدود چند ماه مشخص خواهد شد.

مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی

 • بعد از جراحی می توان برای کاهش تورم پلک ها از کمپرس سرد استفاده کرد.
 • تاری دید و حساسیت به نور، تا چند روز اول بعد از جراحی طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد ولی اگر این تاری دید بیشتر ادامه پیدا کرد حتما با جراح خود در میان بگذارید.
 • بعد از جراحی پلک تا مدتی نباید از لنزهای تماسی استفاده کنید.
 • همچنین تا مدت ها بعد از جراحی نباید از لوازم آرایشی بر روی صورت خود علی الخصوص اطراف چشم و محل جراحی استفاده نمایید.
 • همچنان باید از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری نمایید زیرا سبب ایجاد اختلال در روند بهبودی زخم ها خواهد شد.
 • از انجام هر گونه اقدامات سنگین مانند انجام ورزش های حرفه ای و همچنین بلند کردن وسایل سنگین خودداری نمایید.
 • استراحت بعد از جراحی پلک بسیار مهم است و باید تا چند روز از نگاه کردن به تلویزیون، تلفن همراه و کامپیوتر خودداری شود.
 • در هنگام خوابیدن جهت جلوگیری از افزایش تورم پلک ها، باید سر خود را بالاتر از بدن و با زاویه ای در حدود ۴۵ درجه قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که نباید محل جراحی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد و اگر از منزل خارج شدید حتما از عینک آفتابی استفاده نمایید.

درباره مراقبت بعد از بلفاروپلاستی اطلاعات جزئی تری کسب کنید!

عوارض جراحی پلک

به دلیل پیچیدگی این جراحی و ناحیه آن که بر روی یکی از حساسترین نواحی بدن یعنی اطراف چشم و پلک ها انجام می شود ممکن است عوارضی را مشاهده نمود؛ انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه می تواند نگرانی فرد را از جهت بسیاری از این عوارض آسوده کند. علاوه بر عوارض موقتی همانند تورم، کبودی و التهاب که بعد از هر جراحی طبیعی است، عوارض دیگری همانند عدم ایجاد تقارن در پلک ها، تاری دید، خشکی چشم و باز شدن زخم ها ممکن است مشاهده شود که دلیل بروز این مشکلات می تواند به عدم اجرای صحیح دستورات مراقبتی بعد از جراحی و یا عدم مهارت و تجربه کافی جراح باشد؛ در نتیجه برای انجام چنین جراحی مهمی حتما به دنبال بهترین جراح بلفاروپلاستی باشید.

نمونه بلفاروپلاستی دکتر سعادتی در یزد

هزینه جراحی پلک

هزینه یک عمل جراحی یکی از فاکتورهای مهمی است که در تصمیم گیری فرد جهت اقدام به این کار موثر خواهد بود. با این وجود هیچ گاه نمی توان برای یک عمل جراحی، هزینه و قیمت مشخصی را تعیین نمود زیرا همواره عوامل متعددی در تعیین قیمت نهایی موثر خواهد بود، از جمله آن های می توان به میزان افتادگی پلک، انجام جراحی بر روی یک یا هر دو پلک پایین و بالا، میزان دستمزد جراح و بیمارستانی که جراحی در آن انجام میشود، که این موارد در جلسه مشاوره با جراح تعیین می گردد.

سوالات متداول بلفاروپلاستی

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *