تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه در یزد

آنچه می خوانید...

تزریق چربی به سینه در یزد یا هر شهر دیگری چگونه انجام می شود؟ این روزها تزریق چربی یک عمل جراحی کمتر تهاجمی برای انتقال چربی از یک نقطه از بدن به نقطه دیگر است. تزریق چربی یا پیوند چربی با هدف جوانسازی و حجم دهی به محلی است که مورد تزریق قرار می گیرد.

زیبایی و خوش فرم بودن سینه های یکی از خواسته های همیشگی خانم ها در زمینه تناسب اندام است؛  امروزه با توجه به پیشرفت های بسیار خوبی که در زمینه علوم پزشکی انجام شده است، راه های گوناگونی برای رسیدن به این خواسته ارائه شده است. از جمله: پروتز سینه، لیفت سینه و همچنین تزریق چربی به سینه. تزریق چربی یا به اصطلاح فت ترنسفر (انتقال چربی) در نواحی مختلف بدن همچون تزریق چربی صورت، سینه و باسن انجام می شود. این روش نیز همانند پروتز سینه طرفداران بسیاری داشته و تاثیر بسیار مطلوبی در زیبایی سینه ها دارد.

تزریق چربی به سینه در یزد

هدف از تزریق چربی به سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه در خانم ها می تواند از دو روش تزریق چربی و یا پروتز سینه انجام شود. پروتز سینه در یزد یا هر جای دیگری روشی است که با استفاده از قرار دادن یک بافت سلیکونی در سینه‌ها انجام می شود در صورتی که در روش تزریق چربی، از انتقال چربی بدن خود بیمار استفاده می شود و این مسئله سبب هم خوانی بیشتر و عدم پس زدن چربی منتقل شده می شود.

در این روش معمولا از یک نقطه از بدن که دارای مقادیر چربی بیشتری می باشد مانند شکم ، پهلو و باسن چربی برداشته می شود و پس از طی فرآیندی به ناحیه موردنظر تزریق می شود. در سال های اخیر تزریق چربی به سینه برای حجم دهی و جبران آسیب های وارد شده به پستان در اثر پرتودرمانی صورت می گیرد.

این بدین معناست که سیستم دفاعی بدن نسبت به ورود چربی به سینه واکنش دفاعی نشان نمی دهد زیرا این چربی از بدن خود فرد گرفته شده و در نتیجه هیچ گونه پس زدگی از سوی سلول های بدن بروز نمی کند. از هر دو روش تزریق چربی و همچنین پروتز سینه می توان برای بازسازی پستان بعد از جراحی ماستکتومی در بیماران نیز استفاده نمود.

کاربرد این روش چیست؟

تزریق چربی یکی از روش های اخیر پزشکان برای بازسازی پستان است. بسیاری از افراد به طور ژنتیکی سینه های کوچکی دارند و از فرم سینه هایشان ناراضی هستند. هم چنین بانوانی که به دلیل سرطان پستان ناچار به برداشتن آنها شده اند می توانند از این روش برای بازسازی سینه هایشان استفاده کنند. بازسازی پستان می تواند به روش های زیر انجام پذیرد که یکی از آنها تزریق چربی به سینه است:

در میان روش های گفته شده تزریق چربی به سینه جزو کم خطرترین و کم عارضه ترین روش ها است.

تزریق چربی برای سینه ها چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به سینه فرآیند پیچیده ای بوده و لازم است توسط بهترین جراح زیبایی پستان در یزد یا شهر دیگری انجام گیرد تا بیمار دچار عوارض جدی نباشد. ابتدا ساکشن چربی صورت می گیرد و مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق از ناحیه مورد نظر برداشت می شود. این ناحیه معمولا باسن و یا شکم و پهلو hsj.

پس از برداشتن چربی برای تزریق مراحل آماده سازی صورت می گیرد. آماده سازی چربی در دستگاه های مخصوصی صورت می گیرد و چربی باید خالص سازی شود. پس از گذراندان مراحل آماده سازی پزشک با ایجاد شکاف هایی اقدام به تزریق چربی به سینه می کند. در حقیقت داربست منظمی از جربی بین لایه های موردنظر تشکیل می شود. این روش آنقدر تکرار می شود تا به نتیجه دلخواه برسیم.

فرآیند تزریق چربی به هر نقطه ای بدن مانند سینه ها نیازمند خارج کردن مقدار چربی مورد نیاز از ناحیه دیگری از بدن فرد است؛ این عمل معمولا طی بیهوشی عمومی و به صورت سرپایی انجام می شود. چربی لازم با استفاده از روش لیپوساکشن از نواحی همانند شکم، پهلو، ران و بازو و هر ناحیه ای که چربی اضافی دارد خارج شود.

این چربی طی فرآیند سانتریفیوژ، خالص شده و در واقع خون و سایر مایعات آن جدا می شود و برای تزریق دوباره به بدن در ناحیه سینه آماده می شود. در هنگام انتقال چربی به سینه، در نواحی مختلف و به صورت مساوی و کم در بافت سینه تزریق می شود تا در طی این فرآیند بافت چربی جدید به خوبی توسط بافت سالم احاطه شده و موارد مغذی و اکسیژن را دریافت کند.

پروسه تزریق چربی به سینه

کاندیداهای مناسب چه کسانی هستند؟

به طور کلی می توان گفت تمامی افرادی که از فرم سینه هایشان ناراضی هستند می توانند کاندید مناسب تزریق چربی باشند. با نگاهی جزئی تر می توان فهرست زیر را قرار دارد؟

 • خانم هایی که می خواهند حجم سینه آن ها بیشتر و بزرگتر شود.
 • افرادی که عدم تقارن در سینه ها دارند.
 • افرادی که به هر دلیلی ناچار به برداشتن بخشی از بافت سینه شان شده اند.
 • افرادی که سینه هایشان کوچک است اما در اثر کاهش وزن دچار افتادگی سینه شده اند.
 • افرادی که به بیماری قلبی و عروقی مبتلا نیستند.
 • افرادی که از لحاظ شرایط بالینی در وضعیت سلامتی هستند.
 • خانم هایی که بیماری های جدی نداشته و از نظر جسمی سالم هستند.
 • افرادی که سینه های نامتقارن دارند و می خواهند با استفاده از این روش آن را اصلاح کنند.
 • خانم هایی که به دلیل برداشتن توده ممکن است حفره ای در سینه آن ها به وجود آمده باشد و با این تکنیک می توان به راحتی آن را پر نمود.
 • خانم هایی که میزان چربی اضافی مورد نیاز برای تزریق به سینه ها را داشته باشند.

توصیه هایی برای قبل از تزریق

قبل از تزریق چربی به سینه لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 • دو هفته قبل از جراحی لازم است مصرف سیگار و مشروبات الکلی به صورت کامل محدود و قطع شود. نیکوتین موجود در سیگار سبب کاهش گردش خون و خاصیت کلاژن سازی می شود.
 • محدوده وزنی خود را در وضعیت نرمال قرار دهید.
 • ورزش را در برنامه زندگی خود قرار دهید.
 • این عمل همانند هر عمل انتقال چربی دیگری مانند تزریق چربی به باسن در یزد یا شهر دیگری یک عمل سرپایی محسوب می شود.
 • اگر هر بیماری دارید لازم است که در جلسه مشاوره با جراح خود درمیان بگذارید تا در صورت لزوم پزشک برای شما داروهای لازم را تجویز نماید.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون همانند آسپرین باید تا دو هفته پیش از عمل متوقف شود.

حتما بخوانید: مقایسه پروتز سینه و تزریق چربی به سینه؟!

مراقبت های بعد از تزریق

تزریق چربی به سینه یک عمل سرپایی می باشد و جزو عمل های کم خطر و کم عارضه می باشد. بعد از انجام جراحی بیمار میتواند بیمارستان و یا کلینیک را ترک کرده و به منزل برود. دوره نقاهت در این روش بسیار کوتاه می باشد. معمولا پزشکان تزریق را در چندمرحله انجام می دهند تا چربی جذب نشود و حالت تقارن سینه ها از دست نرود. در این روش نیازی به برش نیست و محل عمل لیپوساکشن بعد از مدتی به طور کامل محو می شود. پس از تزریق لازم است مراقبت های زیر انجام شود:

 • بهتر است تا ده روز از انجام فعالیت های روزانه خودداری کنید و استراحت کنید.
 • لازم است تا ۴۸ ساعت بعد از استحمام بپرهیزید.
 • تا دو هفته بعد از تزریق از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • صبور باشید و تا چندماه از قضاوت خودداری کرده تا نتیجه را به طور کامل مشاهده کرده و شگفت زد شوید.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

در واقع ماندگاری تزریق چربی به سینه‌ها تا میزان زیادی به مهارت جراح و میزان سوخت و ساز بدن بستگی دارد. به هر حال تزریق چربی از خود بدن بیمار بوده و پس از مدتی تا ۶۰ درصد آن جذب می شود. در واقع نتیجه این تزریق را نمی توان مادام العمر دانست ولی می توان با رعایت نکات زیر نتیجه آن را ماندگارتر و طولانی مدت کرد:

 • نحوه تصفیه چربی
 • چگونگی تزریق چربی
 • محل استخراج چربی مورد نیاز
 • تزریق میزان بیشتری از مقدار مورد نظر (به دلیل دفع بخشی از چربی تزریق شده)
 • ثابت نگه داشتن وزن
 • مراجعه به جراح حرفه ای و با تجریه
 • تزریق وترمیم مجدد چربی در صورت نیاز و به تشخیص پزشک

سوالات متداول

عوارض تزریق چربی سینه

همان طور که پیش تر ذکر شد این روش یکی از کم عارضه ترین روش های زیبایی است و با مراجعه به جراح ماهر این عوارض کمتر نیز خواهد شد؛ ولی به طور کلی اگر بخواهیم به عوارض احتمالی این عمل اشاره کنیم، می توان موارد زیر را نام برد:

 • شاید بتوان یکی از مهمترین عوارض انتقال چربی را عدم حصول رضایت فرد از شکل سینه دانست؛ به این معنا که به دلیل دفع بخشی از چربی، همچنان نیاز به تزریق مجدد چربی وجود داشته باشد.
 • در صورت تزریق نامناسب چربی، ممکن است برآمدگی و ناهمواری در سطح پوستا سینه به وجود بیاید.
 • ممکن است به دلیل تزریق بیشتر به یکی از سینه ها، عدم تقارن در سینه ها به وجود بیاید.
 • از جمله عوارض نادر این عمل می توان به آمبولی چربی و یا رسوب کلسیم  چربی در سینه شود که منجر به سفت شدن سینه می شود.

جمع بندی

تکنیک تزریق چربی می تواند انتظارات فرد را در بزرگ کردن و خوش فرم کردن سینه‌ها برآورده کند؛ البته توجه به این نکته ضروری است که باید برای انجام این عمل به جراح حاذق مراجعه نمود زیرا اگر این عمل از روش های نامناسب و به اندازه نادرست از چربی انجام شود می تواند عواقب نامطلوب و ظاهری نامناسب را برای سینه ها به همراه داشته باشد.

همچنین اینکه اگر جراح از تبحر و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، میزان چربی مورد نیاز به سینه‌ها را به خوبی مشخص می کند زیرا بخشی از چربی تزریق شده به سینه ها به مرور دفع شده و لازم است که جراح بداند که تا چی چربی لازم است تزریق کند تا در صورت جذب بخشی از آن مقدار باقی مانده پاسخ پوی نیاز فرد باشد.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *