تزریق چربی صورت در یزد

تزریق چربی صورت در یزد

آنچه می خوانید...

یکی از مشکلاتی که با بالا رفتن سن و یا مسائل ژنتیکی در صورت بروز می کند، کاهش تولید کلاژن در پوست و در نتیجه کاهش خاصیت کشسانی و الاستیسیته پوست است. این مسئله منجر به کاهش چربی و بروز خشکی و چین و چروک در پوست صورت می شود. امروزه روش های زیادی برای برطرف کردن این چین و چروک ها و در نتیجه جوانسازی صورت وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تزریق چربی صورت اشاره نمود.

این روش سبب می شود که چربی از دست رفته مجددا به پوست برگشته و ضمن پر کردن نواحی مختلف صورت، علائم پیری از جمله چین و چروک های ظاهر شده در پوست را از بین ببرد. این چربی کاملا طبیعی بوده و از بدن خود فرد گرفته می شود و از نواحی همانند ران ها و شکم و پهلو گرفته شده و در بخش های مختلف صورت تزریق می شود.

مراحل تزریق چربی صورت

تزریق چربی چه به صورت باشد و یا بدن تفاوتی نمی کند و در واقع انتقال چربی از بخش از بدن فرد به بخش دیگری منتقل خواهد شد؛ در این فرآیند انتقال چربی مراحل مختلفی طی می شود که در ادامه به شرح هریک از آن ها پرداخته شده است:

ابتدا لازم است چربی های مورد نیاز از طریق روش های لیپوماتیک و یا لیپوساکن از بدن خارج شود؛ این چربی استخراج شده از طریق روش سانتریفیوژ، خالص شده و هر گونه ناخالصی از آن جدا می شود؛ علت این امر این است که باید در هنگام تزریق چربی به نواحی دیگری از بدن همانند صورت تنها از سلول های خالص چربی استفاده نمود. جالب است بدانید که در مرحله خالص سازی چربی، روش دیگری وجود دارد که با نام نانوفت شناخته می شود و در این روش سلول های چربی بیشتر از روش تزریق چربی خالص سازی خواهند شد.

در مرحله آخر چربی آماده شه از طریق ورود سوزن های ظریفی به محل مورد نظر تزریق می شود. همان طور که پیش تر ذکر شد، یکی دیگر از کاربردهای این روش، حجم دهی به سینه با تزریق چربی است.

مزایای تزریق چربی صورت

 • اصلاح بدفرمی و یا نامتقارنی صورت
 • ماندگاری طولانی مدت نتیجه
 • سازگاری با بافت طبیعی بدن
 • جذب سریع و سازگاری با بافت های مجاور
 • جوانسازی پوست و پر کردن صورت

نواحی مناسب تزریق چربی در صورت

نواحی تزریق چربی به صورت

نواحی از صورت که می توان از طریق حجم دهی مجدد، جوانی را به آن بازگرداند، عبارتند از:

 • از بین بردن گودی زیر چشم و جوانسازی پوست اطراف چشم
 • حجم دهی به لب ها و از بین بردن خطوط اطراف دهان
 • از بین بردن افتادگی صورت و حجم دهی به گونه ها
 • زاویه سازی صورت و برجسته تر کردن چانه

علاوه بر صورت زمانی که چربی از نواحی مختلف بدن خارج شد، می توان از این چربی علاوه بر صورت، برای حجم دهی به نواحی دیگری از بدن همانند باسن و یا سینه نیز استفاده کرد. تزریق چربی به باسن یکی از پر طرفدارترین روش های انتقال چربی در بدن محسوب می شود که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

چرا تزریق چربی برای پر کردن چین و چروک ها مناسب است؟

تزریق چربی از جهات بساری مزایایی دارد که بسیاری از افراد برای جوانسازی صورت و حجم دهی به نواحی مختلف آن، این روش را ترجیح می دهند؛ از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و تنها از بخش هایی همانند ران و شکم و پهلو به صورت منتقل می گردد، در نتیجه این امر احتمال بروز واکنش های آلرژیک و حساسیت به مواد تزریق شده به حداقل می رسد.
 • نتیجه حجم دهی و پر کردن بخش های مختلف صورت با استفاده از تزریق چربی مدت زمان بیشتر باقی می ماند و حتی تا چندین سال می توان نتیجه آن را در صورت مشاهده نمود.
 • به دلیل سازگاری چربی با بافت های بدن فرد، نتیجه تزرقی بسیار طبیعی تر از سایر فیلرها به نظر می رسد.

چه افرادی نباید تزریق چربی به صورت انجام دهند؟

همانطور که پیش تر ذکر شد، افرادی که به دلایل مختلف همانند افزایش سن، مسائل ژنتیکی و وراثت و یا بیماری دچار پیری در پوست شده اند و بخش های مختلف صورت آن ها حجم طبیعی خود را از دست داده است، می توانند از روش جوانسازی صورت با تزریق چربی بهره ببرند. البته در صورتی که به تشخیص پزشک تنها لازم باشد چین و چروک های نواحی همانند پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم بدون نیاز به حجم دهی برطرف شوند، می توان از روش درمانی دیگری یعنی تزریق بوتاکس بهره برد.

اطلاعات بیشتری درباره پیشگیری از پیری پوست کسب کنید!

علاوه بر این برخی از افراد هستند که در سنین جوانی هستند و تنها هدف آن ها حجم دهی به برخی از نواحی صورت است که برای رسیدن به این هدف از تزریق چربی صورت استفاده می کنند؛ به عوان مثال مواردی از جمله کوچک بودن چانه، برجسته نبودن گونه ها و یا باریک بودن لب ها را می توان از این طریق بهبود بخشید.

دقت داشته باشید با اینکه چربی تزریق شده از بدن خود فرد گرفته می شود، ولی همچنان محدودیت و ممنوعیت هایی برای انجام این اقدام زیبایی وجود دارد؛ افرادی که شرایطی همانند موارد زیر را دارند نمی توانند تزریق چربی صورت را انجام دهند:

 • افرادی که سابقه خونریزی های غیر طبیعی و بیش از حد نرمال دارند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی هستند.
 • افرادی که عفونت های مختلیف در بدنشان دارند.
 • افرادی که سابقه آلرژی و حساسیت های مختلفی را دارند.
 • افرادی که به صورت مستمر و روزانه دخانیات و یا مشروبات الکلی مصرف می کنند.
جوانسازی صورت با تزریق چربی در یزد

عوارض تزریق چربی صورت

اگر تزریق توسط فرد نابلد انجام شود، ممکن است عوارضی همانند عفونت های پوستی، تزریق بیش از اندازه و جمع شدن چربی در زیر پوست و یا لخته شدن خون در زیر پوست، آسیب رساندن به بافت های مجاور منجر شود.

درباره نانوفت و تفاوت آن با تزریق چربی به صورت بیشتر بخواندید!

هزینه تزریق چربی صورت

یکی از مهمترین و اولین سوالاتی که مراجعین درباره تزریق چربی صورت می پرسند، هزینه آن است. عواملی که در تعیین هزینه نهایی تزریق تاثیرگذار است، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه استخراج و برداشت چربی
 • میزان چربی تزریق شده
 • هزینه های کلینیکی و تجهیزات مورد نیاز
 • دستمزد پزشک

دقت داشته باشید که از آنجا قرار است تزریق چربی صورت انجام شود و نتیجه نهایی آن در زیبایی شما تاثیر گذار است، حتما برای انجام این اقدام زیبایی به بهترین دکتر در این زمینه مراجعه نمایید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *