طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

آنچه می خوانید...

بسیاری از افرادی که به تازگی عمل ماموپلاستی انجام داده اند با چالش طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی مواجه می شوند. ماموپلاستی در حقیقت گروهی از جراحی های زیبایی پستان می باشد که هدف آن تغییر شکل سینه ها می باشد. ماموپلاستی ممکن است به صورت افزایشی یا کاهش انجام شود. بنابراین استراحت های بعد از عمل و نحوه خوابیدن بعد از عمل بسیار مهم می باشد. چرا که تاثیر بسزایی بر شکل گیری سینه ها و بهبود پس از عمل دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید با طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی آشنا شوید و یا به تازگی این عمل را انجام داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عمل ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی را می توانیم جزو جراحی های بسیار طریف و حساس زیبایی به حساب آوریم. چرا که در این جراحی بهترین جراح زیبایی پستان با تبحر و دقت خاصی اقدام به کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه ها می کند. این در حالی است که هر دو سینه ها باید متقارن بوده و جای بخیه ها باقی نمانند. ماموپلاستی را می توانیم به سه دسته تقسیم بندی کنیم:

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

بدن ما بسیاری از اقدامات درمانی را در حین خواب به عمل می آورد. خوابیدن سبب تنظیم سوخت وساز بدن و بهبود بافت های آسیب دیده می شود. بنابراین نحوه خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از افرادی که عمل ماموپلاستی انجام می دهند به احتمال قوی بعد از عمل دچار استرس و درد خواهند بود که با استراحت مناسب می توان آن را تقلیل داد . بنابراین خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی می تواند به شرح زیر باشد:

خوابیدن به پشت

اگر عادت دارید به شکم یا پهلو بخوابید باید به شما بگوییم که بعد از عمل ماموپلاستی بایستی تا مدتی خوابیدن به پشت را تمرین کنید. این طرز خوابیدن می تواند در تقلیل درد شما بعد از عمل بسیار موثر باشد.

پوشیدن نیم تنه ورزشی

پوشیدن سوتین های ورزشی بعد از عمل کمک شایانی به کاهش تورم می کنند. هم چنین سبب کاهش تنش در اطراف برش ها می شوند و به شما کمک می کنند هنگام خواب احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

فعالیت های آرام بخش قبل از خواب

برای اینکه با خیال راحتتری به خواب بروید لازم است قبل از خواب نوشیدنی ها و غذاهای کافئین دار را مصرف نکنید. بهتر است اتاق را روی دمایی تنظیم کنید که احساس راحت تری داشته باشید. لازم است یکساعت قبل از رفتن به خواب به گوشی و تلویزیون نگاه نکنید و سعی کنید کتاب بخوانید تا ذهنتان آرام شود.

یافتن وضعیت مناسب خواب بعد از عمل

اینکه در چه حالتی بخوابید تا درد کمتری را حس کنید یکی از کلیدهایی می باشد که باید خودتان آن را کشف کنید. اما طبق توصیه های ما لازم است تا مدتی به پشت بخوابید و از تعداد مناسبی بالشت برای تکیه گاه استفاده کنید. چرا که دراین وضعیت به احتمال زیاد احساس راحتتری داشته باشید و کمک می کند تورم در جای عمل شما کمتر شود.

البته چند هفته بعد از عمل و پشت سر گذاشتن دوران نقاهت می توانید با خیال آسوده بر روی پهلوهای خود بخوابید. فراموش نکنید که دکتر منصور سعادتی نیز توصیه هایی جهت خوابیدن بعد از عمل به شما ارائه می دهد.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی را تا کی باید رعایت کنیم؟

توصیه می شود تا شش هفته پس از جراحی وضعیت خوابیدن به پشت را حفظ کنید. چرا که این طرز خوابیدن می تواند در کاهش تورم و بهبود فرم سینه های شما کمک کند.

سوالات متداول

خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی برای بسیاری از بانوان دشوار می باشد چرا که بسیاری از ما عادت داریم به پهلو بخوابیم و بعد از ماموپلاستی لازم است حتما به پشت بخوابید. به توصیه های پزشک خود عمل کرده و تا زمانی که بهبودی کامل نیافته اید از سوتین های جراحی استفاده کنید. باید به سینه ها اجازه دهید تا در وضعیت راحتتر و مطلوبی قرار بگیرند تا فرم واقعی خود را بعد از عمل نشان دهند.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *