دوره نقاهت لیفت سینه

آنچه می خوانید...

جراحی لیفت سینه با ایجاد برش ها و برداشتن چربی های سینه همراه بوده که می توان برای آن دوره نقاهت لیفت سینه را در نظر گرفت. این جراحی عموما برای کاهش سایز سینه و رفع افتادگی سینه ها انجام می شود. جراحی لیفت سینه این روزها یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی پستان بوده که توسط بهترین جراح پستان در یزد انجام می شود. این عمل زیبایی می تواند برای فرم دهی سینه و از بین بردن نواقص سینه انجام شود. جراحی لیفت سینه با ایجاد تقارن و از بین بردن افتادگی های سینه می تواند سینه هایی خوش فرم و متقارن به افرادی ببخشد که به دلایل مختلفی مانند شیردهی دچار افتادگی سینه ها شده اند. کاهش وزن و چاق و لاغر شدن در بانوان ، تغییرات هورمونی ، بارداری و شیردهی همگی می توانند در سبب افتادگی سینه ها شوند. از این لیفت سینه گزینه مناسبی برای برطرف کردن این نواقص می باشد. اگر شما هم به تازگی لیفت سینه انجام داده اید و یا قصد دارید این جراحی را انجام دهید و می خواهید دوره نقاهت لیفت سینه را بدانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دوره نقاهت لیفت سینه چند روز است؟

دوره نقاهت لیفت سینه را حدود ۶ هفته تا چند ماه تقریب زده اند. این جراحی برای بالا کشیدن سینه های افتاده ، نامتقارن و حتی سفت کردن سینه ها انجام می شود. این جراحی بسیار ظریف و حساس می باشد. به دلیل برش هایی که طی جراحی برای خارج کردن چربی ها و فرم دهی به سینه ایجاد می شود افرادی که لیفت سینه انجام می دهند بایستی تا مدت حداقل یک ماه از فعالیت های سنگین به شدت خودداری کنند.

هم چنین با توجه به هدفی که هر یک از مراجعین دارند عمل لیفت سینه برای هر فرد می تواند عوارض و دوران نقاهت و بهبود مشخص را طی کند. هم چنین دوران نقاهت در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

دوره نقاهت لیفت سینه تا حدودی به سن و شرایط جسمی فرد هم بستگی دارد. افرادی که سن کمتری دارند و شرایط سلامت جسمانی بالاتری دارند قاعدتا دوران نقاهت را سریع تر طی می کنند و زخم های آن ها سریعتر ترمیم می شوند.

سن افراد و قدرت ترمیم و کلاژن سازی پوست در افراد مختلف متفاوت می باشد. هم چنین تکنیک ها و روش هایی که جراح در نظر می گیرد می تواند در طی کردن دوران نقاهت موثر باشد.

پزشکی که به اندازه کافی در جراحی لیفت سینه مهارت داشته باشد برش های اضافی ایجاد نکرده و با به کارگیری بهترین تکنیک ها جراحی را پیش می برد. بنابراین فرد بعد از جراحی کمتر دچار مشکل می شود و سریعتر دوره نقاهت بعد از لیفت سینه را طی می کند.

نکات و توصیه هایی در دوران نقاهت لیفت سینه

روزهای ابتدایی بعد از لیفت سینه سخت ترین دورانی می باشد که بایستی طی کنید. در این دوران بیشتر مراقب خود باشید تا دچار عوارض ناخواسته نشوید. در هفته اول عمل جراحی لیفت سینه برای شما داروهای آنتی بیوتیک و ضد درد تجویز نی شود. انتظار نداشته باشید که روزهای اول را بدون درد طی کنید و به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. برای جلوگیری از عفونت حتما داروهای خود را به موقع استفاده کنید. برخی از نکات و توصیه های دوران نقاهت بعد از لیفت سینه به شرح زیر می باشند:

۱- در هفته اول بعد از جراحی کلیه فعالیت های سخت و تحرک های سنگین خود را تعطیل کنید. بلند کردن وسایل سنگین حتی زیاد نشستن و بلند شدن می تواند لیفت سینه را با خطرات بسیاری مواجه کند.

۲- استفاده از سوتین های طبی بعد از جراحی به شما توصیه می شود. این سوتین ها می توانند سینه های شما را سفت نگه دارند و از ایجاد افتادگی بعد از عمل جلوگیری کنند. افزایش گردش خون ، فشرده سازی سینه ها ، جلوگیری از احتباس مایعات و تخلیه لنفاوی می تواند از تاثیرات استفاده مداوم از سوتین های طبی باشد.

۳- وزن خود را متعادل نگه دارید. افزایش وزن بی رویه می تواند سبب افزایش بافت چربی شود و نتیجه عمل لیفت سینه را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید از مواد مغذی حاوی ویتامین ها و پروتئین بیشتر استفاده کنید تا آبرسانی به بافت های مهم بدن شما به راحتی انجام پذیرد.

۴- مصرف دخانیات را چه قبل از جراحی چه بعد از جراحی قطع کنید. توجه داشته باشید نیکوتین موجود در سیگار می تواند سبب کاهش جریان خون شود و روند بهبودی زخم ها را با تاخیر مواجه کند. بنابراین این امر می تواند سبب ایجاد عفونت در شما شود.

۵- به هیچ وجه برای کاهش درد از کمپرس یخ استفاده نکنید. یخ می تواند روند درمان را کندتر کند.

۶- بعد از لیفت سینه تا مدت ها از دوش آب گرم پرهیز کنید. آب داغ می تواند سبب شل شدن پوست سینه شود. هم چنین افتادگی در سینه های شما را بیشتر کند.

۷- به پشت بخوابید.

۸- تا دو هفته از انجام فعالیت های جنسی خودداری کنید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *