سفت شدن شکم بعد لیپوماتیک

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

آنچه می خوانید...

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک طبیعی است؟ بسیاری از افرادی که چاقی شکمی دارند و این موضوع تبدیل به دغدغه ای برای آن ها شده است به فکر روش هایی برای غلبه بر این عارضه و به دست آوردن تناسب اندام می باشند.

روش های مختلفی برای حذف چربی های شکم وجود دارد و انتخاب بهترین روش از بین بردن این چربی با مشورت و تشخیص بهترین دکتر پیکرتراشی در یزد صورت می گیرد. لیپوماتیک یکی از روش های حذف سلول های چربی و فرم دهی بدن می باشد که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این جراحی زیبایی علاوه بر فرم دهی بدن تاثیرات دیگری نیز بر زیبایی پوست می گذارد که یکی از آن ها سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک می باشد.

لیپوماتیک تنها برای حذف چربی های شکم به کار گرفته نمی شود از این روش برای فرم دهی به دست، پا، ران نیز استفاده می شود. هدف از انجام جراحی لیپوماتیک کاهش وزن نمی باشد. بلکه حذف چربی های اضافه بدن و بازگشت تناسب اندام به بدن هایی می باشد که با ورزش و رژیم به حذف چربی ها پاسخ نداده اند.

ما در این مقاله قصد داریم به راهکارهایی برای حفظ سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک بپردازیم. پس اگر شما هم عمل لیپوماتیک در یزد یا جای دیگری انجام داده اید و در حال حاضر اندام جذاب و متناسبی دارید لازم است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

آیا سفتی شکم در همه افراد بعد از لیپوماتیک اتفاق می افتد؟

قبل از انجام لیپوماتیک جراح بررسی هایی شامل فرم بدن و جنس پوست شما انجام می دهد. مناطقی که چربی اضافه دارند و باید خارج شوند تعیین می شوند. روش لیپوماتیک بر اساس وسعت جراحی و تکنیک پزشک می تواند به صورت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام گیرد.

در طی فرآیند جراحی سوراخ هایی بر روی نواحی چربی ایجاد شده و با حرکات ارتعاشی لوله کانولا چربی ها خرد می شوند و تخلیه می شود. سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک تا حد زیادی به جنس پوست بستگی دارد. اگر پوست بیمار خاصیت کشسانی داشته باشد پس از خارج شدن چربی در طی جراحی پوست به بافت قبلی خود می چسبد و سبب سفت شدن پوست در ناحیه شکم خواهد شد.

دلیل سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

می توان گفت یکی از عمده دلایل رواج جراحی های زیبایی شکم سفت شدن شکم بعد از آن می باشد. فراموش نکنیم که دلیل سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک به تکنیک روش و عملکرد آن وابسته است. تکنولوژی به کار رفته در لیپوماتیک به این صورت است که هیچ آسیبی به بافت های اطراف مانند رگ ها و ماهیچه ها در طی فرآیند از بین بردن چربی ها وارد نمی شود. امواج فراصوت نیز سبب تحریک سلول های پوستی و در نتیجه آن کلاژن سازی می شود. کلاژن سازی سبب سفت شدن پوست و جوانسازی آن می شود.

آیا سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک عادی است؟

بسیاری عوامل از جمله پیری و افزایش سن می تواند سبب شل شدن پوست و از دست رفتن خاصیت کشسانی آن شوند. بنابراین افرادی که سن بیشتری دارند و تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند ممکن است به دلیل از دست رفتن خاصیت کشسانی و کلاژن سازی پوست روش لیپوماتیک برای آن ها گزینه مناسبی نباشد. در مقابل افراد جوان تر که در آن ها پوست خاصیت الاستیک و کلاژن سازی دارد بعد از جراحی های زیبایی شکم فرم بهتری دارند. به گونه ای که به نظر می رسد پوست شکم نیز همزمان با تخلیه چربی ها لیفت شده است. بنابراین این عارضه در همه افراد اتفاق نمی افتد و تا حد بسیاری به سن و خاصیت کشسانی پوست وابسته است.

آیا سفتی شکم بعد از لیپوماتیک دائمی است؟

با توجه به اینکه طی فرآیند لیپوماتیک چربی های اضافه شکم خارج می شوند و دیگر بازگردانده نمی شوند سفت شدن شکم هم که جزو نتایج پیکرتراشی می باشد. این مشکل می تواند غیرقابل بازگشت و دائمی به حساب آید. اما فراموش نکنید که این به شرطی می باشد که ورزش کرده و از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید.

درست است سلول های چربی اضافی خارج شده اند اما امکان به وجود آمدن سلول های چربی دیگر نیز وجود دارد. به همین جهت است که با اضافه شدن وزن و ورزش نداشتن ممکن است دوباره دچار چربی شکمی شوید. راهکارهایی برای جلوگیری از بازگشت دوباره چربی ها در زیر ارائه شده است. توصیه می کنیم حتما این موارد رعایت کنید تا دوباره دچار چربی شکمی نشوید. این راهکارها به شرح زیر می باشند:

  • تا حد امکان از غذاهای کم چرب استفاده کنید.
  • مصرف بیشتر سبزیجات و مصرف کمتر کربوهیدرات ها پیشنهاد می شود.
  • تا حد ممکن مصرف گوشت را در رژیم غذایی تان کاهش دهید.
  • حبوبات و میوه ها را بیشتر مصرف کنید به خصوص میوه هایی که شاخص گلیسمی پایین تری دارند.
  • مصرف زیاد آب جهت پایداری سطح متابولیسم و هضم غذا مناسب می باشد.
  • حتما از پروتئین های بدون چربی مانند ماهی و مرغ در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
  • در رژیم غذایی خود منابعی که سرشار از ویتامین سی می باشند قرار دهید.
  • از غذاهای فیبردار مانند میوه ، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید.
گیف-اینستاگرام

کلام آخر

جراحی لیپوماتیک و انواع روش های حذف چربی شکم می تواند تاثیر بسزایی در فرم دهی و تناسب اندام داشته باشد. در صورتی که رژیم غذایی و ورزش مناسب را پیروی کنید می توانید نتیجه عمل را تا سال ها همراه داشته و از اندام زیبایتان لذت ببرید. سفتی شکم بعد از لیپوماتیک به خاصیت کشسانی پوست شما بستگی داشته و هم چنین تا میزان بسیاری به سن و کلاژن سازی پوست وابسته است.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *