جراحی لیفت سینه دکتر منصور سعادتی

لیفت سینه چیست؟

آنچه می خوانید...

افتادگی سینه، از جمله مواردی است که ممکن است به دلایل مختلفی برای زنان اتفاق بیوفتد. عده زیادی هستند که این افتادگی برایشان آزاردهنده است و درصدد برطرف کردن آن اقدام می‌کنند. بالا کشیدن یا لیفت سینه ها که به شیوه های مختلفی انجام می‌ شود، روشی است که برای برطرف کردن مشکل افتادگی سینه ها انجام می‌ شود. در این مقاله از روش های لیفت سینه، دلایل انجام آن، عوارض لیفت سینه و تمام موارد مربوط به آن صحبت خواهیم کرد.

لیفت سینه دکتر منصور سعادتی

لیفت سینه

لیفت سینه نمونه کار دکتر منصور سعادتی

لیفت سینه یکی از فرایند های زیبا سازی و جوانسازی پوست بانوان است که به دلایل مختلفی از جمله زیبایی و همچنین در مواقعی به دلایل درمانی انجام می‌ شود.  با استفاده از لیفت سینه فرم سینه ها به حالت طبیعی و اولیه برگرداننده می‌ شود و باعث زیبایی ظاهری در فرد خواهد شد.

چه دلایلی باعث افتادگی سینه خواهند شد؟

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث افتادگی سینه زنان می‌شوند. این امری طبیعی است و ممکن است برای هر شخصی اتفاق بیوفتد؛ در متن زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره کرده ایم:

 • موارد ژنتیکی
 • جاذبه زمین
 • بالا رفتن سن
 • افزایش و کاهش وزن
 • دوره ی بارداری و پس از آن شیردهی

لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی چگونه است؟!

در انجام این جراحی، نه تنها سینه ها بالا کشیده می‌شوند بلکه ابعاد و اندازه هاله ی سینه که ممکن است بر اساس گذشت زمان بزرگتر از حد معمولی شده باشد، در این جراحی قابل ترمیم است. از دیگر مزایای انجام این عمل میتوان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش میزان اعتماد به نفس در فرد
 • زیبایی ظاهری سینه ها
 • تغییر شکل سینه ها از حالت افتاده به فرم طبیعی
 • بالا کشیده شدن سینه ها
 • بالا رفتن نوک سینه (نیپل)

جراحی لیفت سینه برای چه افرادی مناسب است؟

بالا بردن سینه دکتر منصور سعادتی

جراحی لیفت سینه، کاملا سلیقه ای می‌باشد و هر کسی که بخواهد می‌تواند آن را انجام بدهد. این جراحی، در دسته ی جراحی های زیبایی قرار می‌گیرد. اگر سینه های شما دچار افتادگی شده اند و حس خوبی نسبت به ظاهر سینه های خود ندارید می‌توانید آن را در نظر بگیرید. بالا و پایین بودن سینه ها نسبت به یکدیگر، هاله ی بزرگ سینه و تمایل داشتن نوک سینه ها به سمت پایین از دیگر مواردی است که جراحی لیفت سینه آن‌ها را برطرف می‌کند.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می‌ شود؟

جراحی لیفت سینه با ایجاد برش های بر روی سینه و حذف کردن پوست اضافی انجام می‌گیرد. این برش ها خود به شیوه های آبنباتی، دوناتی و لنگری شکل ایجاد می‌شوند. بعد از ایجاد برش ها پوست و بافت اضافی حذف می‌ شود و سینه ها به سمت بالا کشیده می‌شوند. بعد از اتمام کار محل برش ها با دقت بخیه زده می‌ شود و روی آنها را پانسمان خواهد پوشاند. البته ناگفته نماند که، در کنار لیفت سینه ممکن است افراد به دلیل کوچک بودن سینه هایشان به دنبال انجام عمل پروتز سینه نیز باشند که گاها این دو عمل (پروتز سینه و لیفت سینه) در صورت لزوم و با تشخیص جراح به صورت همزمان انجام می شود.

بهترین سن برای انجام عمل ماستوپکسی

انجام این جراحی محدودیت سنی ندارد و می‌تواند در هر زمانی انجام شود؛ اما بهترین زمان برای انجام این جراحی، بعد از دوره ی بارداری و شیردهی می ‌باشد. با اینکار از تغییراتی که ممکن است در دوره ی بارداری و شیر دهی به وجود بیاید و باعث افزایش حجم سینه شود، جلوگیری می‌ شود.

مدت زمان انجام جراحی لیفت سینه

این جراحی از عمل های غیر تهاجمی به حساب می آید و به روش سرپایی است. در این جراحی شخص احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و می‌تواند بعد از عمل مرخص شود. زمان انجام این عمل بین دو تا سه ساعت متغیر است و با بیهوشی عمومی انجام می‌ شود.

دوره ی بهبودی پس از جراحی لیفت سینه

در دوره بهبودی واجب است که به توصیه های دکتر گوش فرا دهید و مواردی که به شما گوش زد کرده است را رعایت کنید تا بدون کوچکترین مشکلی این دوره را پشت سر بگذارید. در موارد زیر به برخی از نکاتی که بعد از عمل جراحی سینه باید رعایت کنید، اشاره کرده ایم:

 1. مصرف داروهای تجویز شده برای از بردن درد، ورم و کبودی های حاصل از جراحی
 2. تا زمانی که بخیه های خود را بکشید، محل زخم را پاکیزه نگه دارید تا از هرگونه عفونتی جلوگیری کنید.
 3. تا دو هفته بعد از عمل، از برقراری روابط جنسی خودداری کنید.
 4. تا یک ماه پس از جراحی، گن خود را به صورت ۲۴ ساعته بپوشید.
 5. تا یک ماه بعد از عمل از فعالیت های سنگین جلوگیری کنید و چیز های سنگین بلند نکنید .
 6. به هیچ عنوان روی سینه های خود نخوابید.
 7. بین ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد تا سینه ها فرم نهایی خود را نشان بدهند.
 8. از خیس شدن پانسمان و محل زخم جلوگیری کنید.

عوارض انجام جراحی لیفت سینه

این جراحی اگر توسط پزشکی با مهارت و در کلینیکی معتبر انجام شود، عارضه ای به همراه نخواهد داشت. تنها عوارض طبیعی بعد از انجام هر عملی برای شما پیش خواهند آمد. در این عمل این عوارض شامل تورم، درد، کبودی و بی حسی در ناحیه سینه است. این عوارض با رعایت مراقبت هایی که در پاراگراف قبلی گفته شد با گذشت زمان، از بین خواهند رفت

جمع بندی

هر فردی علی الخصوص خانم ها همیشه به دنبال داشتن ظاهری زیبا و اندامی خوش فرم و متناسب هستند؛ سینه ها نیز یکی از اندام های مهم و قابل توجه در خوش فرم شدن اندام بانوان است که می تواند به دلایل مختلف مادرزادی و یا شیردهی و هر علت دیگری دچار افتادگی شود. در همین راستا علم پزشکی نیز هم گام با درخواست های زیادی که در این زمینه وجود دارد، روز به روز پیشرفت می کند. ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه بهترین راه حل جهت بالا بردن و خوش فرمی سینه بانوان است. در این مقاله سعی شد تمامی جنبه های مهم پیرامون لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی به طور کامل شرح داده شود تا افرادی که به دنبال انجام این عمل جراحی هستند بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *