لیپوماتیک ران در یزد

لیپوماتیک ران

آنچه می خوانید...

در زندگی ماشینی امروز، چاقی کلمه ای آشنا برای همگان است؛ این چاقی می تواند در نواحی مختلفی از بدن مانند شکم، پهلو، بازوها و ران پا باشد. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی های پزشکی روش های مختلفی برای درمان و از بین بردن این چربی های اضافی و انباشته شده در بدن ارائه شده است. یکی از بهترین این روش ها، لیپوماتیک ران است؛ با استفاده از روش لیپوماتیک ران می توان به صورت ایمن و بی خطر چربی های این نواحی را از بین برد. خوش فرم بودن ران ها تاثیر بسیار مهمی در تناسب اندام علی الخصوص برای خانم ها دارد. در این مقاله سعی شده است به طور اختصاصی اطلاعات کاملی در رابطه با لیپوماتیک ران ارائه شود.

علت چاقی ران پا

معمولا چاقی ران ها دلیل ژنتیکی و ارثی دارد و ران این افراد در دروران بلوغ به طرز قابل توجهی چاق می شود. علاوه بر این موضوع خانم هایی که دوران بارداری را سپری کرده اند نیز دچار تجمع چربی اضافی در ران ها می شوند و همین مسئله سبب نازیبا شدن اندام خواهد شد. علاوه بر این موارد در افرادی که به دلیل سبک زندگی نادرست مانند رژیم ناسالم و بی تحرکی دچار چاقی کلی در بدن شده اند نیز داشتن ران های بزرگ یک امر اجتناب ناپذیر است.

برداشتن چربی ران پا دکتر منصور سعادتی

لیپوماتیک ران چگونه انجام می شود؟

از آنجا که لیپوماتیک ران یکی از انواع پیکرتراشی با لیپوماتیک است بنابراین از همان تکنیک های جراحی لیپوماتیک استفاده می شود. در این  روش که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، با استفاده از دستگاه لیپوماتیک و ارتعاشاتی که به صورت مکانیکی در محل وارد می شود بافت چربی ها شکسته می شود و بدون اینکه سلول های چربی دچار آسیب شوند از طریق لوله کانولا از بدن خارج می شود. در صورتی که بیمار درخواست داشته باشد و جراح نیز تایید کند می توان از این چربی خارج شده برای تزریق به ناحیه ای دیگر از بدن جهت حجم دهی بیشتر مانند تزریق چربی باسن استفاده نمود.

مزایای لیپوماتیک ران

اکثر افرادی که بعد از گذراندن رژیم های غذایی سخت و تمرینات ورزشی و بدنی زیاد همچنان نتوانستند باعث از بین رفتن چربی های اضافی ران ها شوند در نهایت می توانند با خیالی آسوده با استفاده از روش لیپوماتیک ران به هدف خود برسند. لیپوماتیک ران یکی از بهترین و ایمن ترین روش های تخلیه چربی اضافی از ناحیه ران پا است که می تواند سبب خوش فرم شدن و تناسب اندام فرد شود. از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • روشی ایمن و موثر در لاغری و تناسب اندام
 • دوره نقاهت کوتاه
 • تاثیرگذاری طولانی مدت
 • ریسک و عوارض کم
 • عدم شل شدن و افتادگی پوست
 • از بین بردن سلولیت در ران پا
لیپوماتیک ران در یزد دکتر سعادتی

علاوه بر این موارد بسیاری از خانم ها هستند که دچار چاقی در ناحیه داخلی ران هستند و همین مسئله سبب می شود که در هنگام راه رفتن پوست ران داخلی پاها به همدیگر ساییده شده و در نتیجه سبب التهاب پوست این ناحیه شود و برای فرد بسیار آزار دهنده شود و حتی در دراز مدت در نحوه راه رفتن فرد نیز تاثیر منفی بگذارد.

اقدامات پیش از لیپوماتیک ران

 • انجام آزمایشاتی پیش از جراحی لازم است تا جراح از وضعیت سلامتی فرد آگاه شود.
 • در صورتی که فرد به دلیل بیماری از داروهای خاصی استفاده می کند، با پزشک در میان گذاشته و در صورت تشخیص پزشک دوز مصرفی داروها تغییر کرده و یا به صورت موقتی قطع می شود؛ از جمله داروهایی که باید پیش از عمل جراحی به مدت حداقل دو هفته قطع شود داروهای ضد التهابی مانند آسپرین است که ممکن است خطر خونریزی را در طی جراحی به دنبال داشته باشد.
 • بیمار باید به مدت حداقل دو هفته از استعمال دخانیات و نیز نشویدن مشروبات الکلی خودداری کند.
 • تمامی اقدامات و مراقبت های لازم بعد از جراحی به بیمار توضیح داده می شود تا فرد برای انجام آن ها تدارک ببیند و آمادگی لازم را کسب کند.

حتما بخوانید: درباره لیپوماتیک بازو چه می دانید؟!

هزینه لیپوماتیک ران در یزد

هزینه تعیین شده و نهایی هر عمل جراحی از جمله لیپوماتیک با توجه به شرایط مختلف و فاکتورهای گوناگون تعیین می شود. هزینه جراحی لیپوماتیک ران نیز با توجه به میزان چربی اضافی، سوابق و تجربه جراح، محل انجام جراحی و مراقبت های قبل و بعد از جراحی تعیین می گردد. بهتر است در رابطه با هزینه ها پیش از اقدام به ان به صورت مفصل با جراح خود مشورت نمایید.

عوارض لیپوماتیک ران

عوارضی که برای اکثر جراحی ها به دلیل دستکاری و تغییراتی که در بدن ایجاد می شود، برای جراحی لیپوماتیک ران نیز وجود دارد؛ این عوارض مانند تورم و کبودی موقتی بوده و به صورت طبیعی با انجام مراقبت های بعد از لیپوماتیک ران بعد از مدتی برطرف خواهد شد. از دیگر عوارض احتمالی که می توان برای عمل لیپوماتیک ران برشمرد عبارتند از:

 • ممکن است فرد به بیهوشی حساسیت نشان دهد.
 • در صورتی که فرد پیش از جراحی از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کرده باشد، احتمال کبودی و خونریزی بیشتر خواهد بود.
 • ممکن است در برخی موارد فرد دچار عفونت شود.

در صورتی که فرد در زمان انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک ران نهایت دقت را داشته باشد و تحقیقات کافی انجام دهد، با توجه به تجربه و تبحر جراح بسیاری از عوارض احتمالی بعد از جراحی بروز نخواهد کرد.

سوالات متداول لیپوماتیک ران

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *