لیپوماتیک ساق پا

عمل لیپوماتیک ساق پا در یزد

آنچه می خوانید...

در این مقاله سعی داریم تا به عمل لیپوماتیک ساق پا بپردازیم و همچنین مزایا و معایب آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. دقت داشته باشید که این عمل به خوش فرم تر کردن پاها و همچنین زیبایی اندام شما بسیار کمک می کند. در ادامه توضیحاتی درباره مراقبت ها و دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک ساق پا در اختیار شما قرار می دهیم.

لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا چیست؟

یکی از مهم ترین دستاوردهای علم نوین پزشکی قابلیت دست یافتن به اندام ایده آل برای هر فرد می باشد. لیپوماتیک ساق پا یکی از تکنیک های این علم است که در جهت لاغر کردن و خوش تراش کردن ساق پا توانایی ها و ظرفیت های بسیار بالایی دارد.

بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی شان از مرحله ای به بعد تصمیم به لاغری با رژیم غذایی و ورزش بگیرند. اما به سبب اضافه وزنی که داشته اند نیاز به تلاش بسیار زیادی برای تحقق این امر خواهند داشت.

توجه داشته باشید در بدن چربی هایی وجود دارد که در برابر آب شدن بسیار مقاوم هستند. این چربی ها معمولاً در ناحیه شکم و ران و ساق پا می نشینند. برای رسیدن به اندام مناسب معمولاً جراحی های پیکرتراشی مبتنی بر حذف چربی های محل های نام برده شده در دسترس می باشند. یکی از رایج ترین این جراحی ها لیپوماتیک ساق پا می باشد.

روش انجام لیپوماتیک ساق پا چگونه است؟

لیپوماتیک یکی از انواع روش های پیکرتراشی سرپایی می باشد که از مهم ترین مزایای آن می توان به عدم استفاده از مواد بیهوش کننده و همچنین روش های تهاجمی اشاره کرد. بنابراین اگر فردی میل به بیهوش شدن و یا برش های بزرگ روی پوست ندارد می تواند از این روش استفاده کند دقت داشته باشید که در این روش به سبب کوچک بودن محل زخم نیز ردی از زخم و بخیه باقی نخواهد ماند پس جای هیچ نگرانی در رابطه با این موضوع نیست.

در این روش فرد باید به یک کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص مراجعه کند. پزشک با استفاده از دانش خود شرایط بیمار را بررسی کرده و وی را تحت عمل لیپوماتیک ساق پا قرار می دهد.

عمل لیپوماتیک ساق را طی چند مرحله انجام می دهند که شامل موارد زیر می شود:

✳️ در مرحله اول یک سوراخ بسیار کوچک در ناحیه ساق ایجاد می شود. سپس لوله باریکی که متعلق به دستگاه مکنده می باشد وارد آن می شود. سپس با استفاده از امواج، بافت چربی های ناحیه مورد نظر شکسته می شود. با استفاده از ایجاد فشار منفی دستگاه ساکشن چربی های خرد شده به بیرون کشیده می شود.

✳️ در مرحله بعدی بایستی حتما محل برش خورده بخیه شود تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.

📌 نکته: ممکن است به سبب وسیع بودن ناحیه تحت لیپوماتیک ساق پا  پزشک نیاز به ایجاد چند برش بر روی ناحیه داشته باشد.

دقت داشته باشید که این امواج به گونه ای تنظیم می شوند که تنها بافت چربی را خراب کنند و قدرت لازم برای تخریب عضله و استخوان را ندارند. بنابراین نگرانی در مورد آسیب های متعاقب استفاده از این روش به استخوان و دیگر بافت ها بیجا می باشد.

مزایای لیپوماتیک ساق پا

مزایای انجام لیپوماتیک ساق پا

استفاده از عمل لیپوماتیک ساق پا مزایای گسترده ای دارد که به صورت اجمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسیدن به اندام موزون و ایده آل موجب اعتماد به نفس بالاتر فرد می شود.
  • گاهی اوقات استفاده از یک روش کم خطرتر و کم هزینه تر می تواند کمک شایانی در جهت پیشرفت و ارتقا سلامتی فرد کند.
  • به سبب کاهش وزن، درد مفاصل و فشار روی آنها کاهش پیدا می‌کند و فرد و مفاصل او سلامت بیشتری خواهند داشت.
  • زیبایی ناشی از اندام آراسته در لباس می تواند به فرد توانایی برقراری ارتباطات اجتماعی گسترده تر و موفق تر را بدهد.
  • برخلاف روش های قدیمی فرد با استفاده از این روش دچار شلی و افتادگی پوست ناحیه نخواهد شد.
  • جزء روش های کم خطر محسوب می شود که عوارض کمی از آن گزارش شده است.
  • از دوره نقاهت بسیار کوتاهی برخوردار است.

لازم به ذکر است که همه این مراحل در صورتی که توسط یک پزشک انجام گیرد هم آثار مضاعفی خواهد داشت و هم عواقب و پیامدهای بسیار کمتری خواهد داشت.

بعد از لیپوماتیک ساق به چه نکاتی باید توجه کرد؟

معمولاً در حدود دو تا سه روز بعد از جراحی لاغری ساق پا تورم و کبودی به اوج خود می رسد و بعد از دو هفته کاملا از بین می رود. حدوداً یک ماه بعد از جراحی لاغری ساق پا بدن کاملاً نقاهت پیدا کرده و فرد درست مثل قبل از انجام این عمل می شود.

توجه داشته باشید که ماساژ بسیار ملایم در ناحیه می تواند دوره نقاهت را کوتاه تر کند. نکته ای که وجود دارد این است که عمل لیپوماتیک ساق پا یک روش بسیار فوری می باشد اما به تنهایی نمی تواند تا پایان عمر پیکر فرد را آراسته نگه دارد.

بنابراین افرادی که اقدام به انجام این عمل می کنند حتماً باید مراقبت های بعد از لیپوماتیک را رعایت کنند؛ گرچه میزان تلاش فرد و نتیجه حاصل از زندگی سالم در زیبایی ظاهری با استفاده از لیپوماتیک ساق پا بسیار فوری تر و واضح تر است.

بنابراین با استفاده از رژیم غذایی سالم و ورزش در کنار تکنیک فوق و بقیه تکنیک های پیکرتراشی می شود هم بدنی سالم داشت و هم تضمین کرد که ظاهر آراسته، ارتباطات اجتماعی بهتر و اعتماد به نفس بالاتر برای فرد به ارمغان می آورد.

کلام آخر

در انتهای این مقاله باید اشاره کنیم که لیپوماتیک ساق پا یک روش جراحی زیبایی به شمار می رود که برای کاهش چربی‌های اضافی و تغییر شکل ساق پا آن را انجام می دهند ولی دقت داشته باشید که حتما عمل خود را زیر نظر یک پزشک با تجربه انجام دهید تای نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *