لیپوماتیک ساق پا

عمل لیپوماتیک ساق پا

آنچه می خوانید...

در این مقاله سعی داریم تا به عمل لیپوماتیک ساق پا بپردازیم و همچنین مزایا و معایب آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه توضیحاتی درباره مراقبت ها و دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک ساق پا نیز ارائه خواهیم داد.

لیپوماتیک ساق پا

یکی از مهم ترین دستاوردهای علم نوین پزشکی قابلیت دست یافتن به اندام ایده آل برای هر فرد می باشد. لیپوماتیک ساق پا یکی از تکنیک های این علم است که در جهت لاغر کردن و خوش تراش کردن ساق پا توانایی ها و ظرفیت های بسیار بالایی دارد. بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی شان از مرحله ای به بعد تصمیم به لاغری با رژیم غذایی و ورزش بگیرند. اما به سبب گذشته و اضافه وزنی که داشته اند نیاز به تلاش بسیار زیادی برای تحقق این امر خواهند داشت. در بدن چربی هایی وجود دارد که در برابر آب شدن بسیار مقاوم هستند. این چربی ها معمولاً در ناحیه شکم و ران و ساق پا می نشینند. برای رسیدن به اندام مناسب معمولاً جراحی های پیکرتراشی مبتنی بر حذف چربی های محل های نام برده شده در دسترس می باشند. یکی از رایج ترین این جراحی ها لیپوماتیک ساق پا می باشد.

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک ران

روش انجام لیپوماتیک ساق پا چگونه است؟

این روش یکی از انواع روش های پیکرتراشی سرپایی می باشد. یکی از مزایای مهم عمل لیپوماتیک ساق پا عدم استفاده از مواد بیهوش کننده و همچنین روش های تهاجمی می باشد. بنابراین اگر فردی میل به بیهوش شدن و یا برش های بزرگ روی پوست ندارد می تواند از این روش استفاده کند. همچنین به سبب کوچک بودن محل زخم نیز ردی از زخم و بخیه باقی نخواهد ماند.

در این روش فرد باید به یک کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص مراجعه کند. پزشک با استفاده از دانش خود شرایط بیمار را بررسی کرده و وی را تحت عمل لیپوماتیک ساق پا قرار می دهد.

مراحل انجام لیپوماتیک ساق پا

عمل لیپوماتیک ساق پا چندین مرحله دارد که در ادامه  به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

در مرحله اول یک سوراخ بسیار کوچک در ناحیه ساق ایجاد می شود. سپس لوله باریکی که متعلق به دستگاه مکنده می باشد وارد آن می شود. سپس با استفاده از امواج، بافت چربی های ناحیه مورد نظر شکسته می شود. با استفاده از ایجاد فشار منفی دستگاه ساکشن چربی های خرد شده به بیرون کشیده می شود. سپس مجدداً محل با یک بخیه کوچک به هم می رسد.

ممکن است به سبب وسیع بودن ناحیه تحت لیپوماتیک ساق پا  پزشک نیاز به ایجاد چند برش بر روی ناحیه داشته باشد. نکته ای که وجود دارد این است که این امواج به گونه ای تنظیم می شوند که تنها بافت چربی را خراب کنند و قدرت لازم برای تخریب عضله و استخوان را ندارند. بنابراین نگرانی در مورد آسیب های متعاقب استفاده از این روش به استخوان و دیگر بافت ها بیجا می باشد.

فواید استفاده از این روش

استفاده از عمل لیپوماتیک ساق پا مزایای گسترده ای دارد که به صورت اجمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رسیدن به اندام موزون و ایده آل موجب اعتماد به نفس بالاتر فرد می شود. همچنین به سبب سخت بودن آب شدن چربی های ناحیه ممکن است فرد تلاش خود را برای کاهش وزن و زندگی سالم متوقف کند. گاهی اوقات استفاده از یک روش کم خطرتر و کم هزینه تر می تواند کمک شایانی در جهت پیشرفت و ارتقا سلامتی فرد کند. همچنین به سبب کاهش وزن، درد مفاصل و فشار روی آنها کاهش پیدا می‌کند و فرد و مفاصل او سلامت بیشتری خواهند داشت. توانایی استفاده از لباس دلخواه در جمع دوستان و آشنایان از چالش هایی است که ممکن است بسیاری از افراد به سبب مشکل اضافه وزن از آن محروم باشند. همچنین زیبایی ناشی از اندام آراسته در لباس می تواند به فرد توانایی برقراری ارتباطات اجتماعی گسترده تر و موفق تر را بدهد.

یکی دیگر از مهم ترین فواید لیپوماتیک ساق پا این است که برخلاف روش های قدیمی فرد با استفاده از این روش دچار شلی و افتادگی پوست ناحیه نخواهد شد. می شود بی خطر بودن و یا حداقل کم خطر بودن این روش را یکی دیگر از مزایای آن دانست. عوارض بسیار کمی نیز در زمینه این نوع پیکرتراشی گزارش شده است. عوارض ناخواسته و بسیار نادری همچون واکنش های آلرژیک، آمبولی، عفونت و خونریزی ممکن است دیده شود. دوره نقاهت عمل لیپوماتیک ساق پا بسیار کوتاه می باشد. لازم به ذکر است که همه این مراحل در صورتی که توسط یک پزشک انجام گیرد هم آثار مضاعفی خواهد داشت و هم عواقب و پیامدهای بسیار کمتری خواهد داشت. محل هایی که ممکن است تحت لیپوماتیک قرار گیرند.

مراقبت های بعد از عمل

معمولاً در حدود دو تا سه روز بعد از جراحی لاغری ساق پا تورم و کبودی به اوج خود می رسد و بعد از دو هفته کاملا از بین می رود. حدوداً یک ماه بعد از جراحی لاغری ساق پا بدن کاملاً نقاهت پیدا کرده و فرد درست مثل قبل از انجام این عمل می شود. ماساژ بسیار ملایم در ناحیه می تواند دوره نقاهت را کوتاه تر هم بکند. استفاده از گن های مخصوص باعث کاهش تورم و همچنین پیشگیری از افتادگی پوست احتمالی می شود.

نکته ای که وجود دارد این است که عمل لیپوماتیک ساق پا یک روش بسیار فوری می باشد اما به تنهایی نمی تواند تا پایان عمر پیکر فرد را آراسته نگه دارد. بنابراین افرادی که اقدام به انجام این عمل می کنند حتماً باید پس از آن رژیم غذایی و ورزش را در دستور کار خود قرار دهند. گرچه میزان تلاش فرد و نتیجه حاصل از زندگی سالم در زیبایی ظاهری با استفاده از لیپوماتیک ساق پا بسیار فوری تر و واضح تر است. بنابراین با استفاده از رژیم غذایی سالم و ورزش در کنار تکنیک فوق و بقیه تکنیک های پیکرتراشی می شود هم بدنی سالم داشت و هم تضمین کرد که ظاهر آراسته، ارتباطات اجتماعی بهتر و اعتماد به نفس بالاتر برای فرد به ارمغان خواهد آمد. به یاد داشته باشید که مراقبت های بعد از لیپوماتیک از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند.

امیدواریم که مطالب این مقاله در جهت تبیین لیپوماتیک ساق پا مفید بوده باشد. ممنون که همراه ما بودید.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *