لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

آنچه می خوانید...

لیپوماتیک شکم و پهلو یکی از بهترین روش های از بین بردن چربی های جمع شده در نواحی شکم و پهلوها است. امروزه به دلیل سبک زندگی و تغذیه ناسالم بسیاری از افراد جامعه درگیری چاقی موضعی شکم هستند. با انجام جراحی پیکرتراشی شکم و پهلو و رسیدن به اندام دلخواه و ایده آل خود، اعتماد به نفس شما بالاتر رفته و احساس بهتری نسبت به بدن خود خواهید داشت.

لیپوماتیک شکم در یزد

علت انجام لیپوماتیک شکم و پهلو

تجمع چربی در شکم و پهلو ها علاوه بر اینکه ظاهر اندام را نازیبا می کند و سبب کاهش اعتماد به نفس خواهد شد، می تواند تاثیر نامطلوبی بر سلامت فرد نیز بگذارد. بسیاری از خانم ها به دلیل بارداری های متعددی که داشتند دچار تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو می شوند و برای از بین بردن این چربی های جمع شده و رسیدن به اندامی ایده آل و تراشیده شده می توانند به سراغ انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو بروند. همچنین در صورتی که فرد دچار افتادگی و آویزان شدن پوست شکم نیز شده باشد، به تشخیص پزشک می تواند جراحی ابدومینوپلاستی نیز انجام دهد تا پوست اضافی شکم نیز برداشته شود.

علاوه بر این، افرادی که دچار چاقی موضعی و چربی زیادی در شکم و پهلو هستند، به این دلیل که شکم نسبت به سایر اندام ها از مقاومت بیشتری در برابر ورزش و رژیم غذایی برخوردار است، می توانند به سراغ انجام جراحی لیپوماتیک شکم بروند.

چه افرادی می توانند لیپوماتیک شکم و پهلو انجام دهند؟!

  • افرادی که می خواهند به سراغ انجام لیپوماتیک شکم و پهلو می روند باید BMI (شاخص توده بدنی) زیر ۳۰ داشته باشند.
  • این افراد باید خاصیت ارتجاعی پوست بسیار خوبی داشته باشند، در غیر اینصورت لازم است جراحی ابدومینوپلاستی نیز همراه با لیپوماتیک انجام شود.
  • افرادی که به دلیل چاقی موضعی در ناحیه شکم می خواهند لیپوماتیک انجام دهند، باید سنشان بیشتر از ۱۸ سال باشد.
  • افرادی که به دلیل مشکلات گوارشی نمی توانند رژیم غذایی بگیرند می توانند از طریق لیپوماتیک شکم و پهلو چربی های اضافی را خارج کنند.
  • افرادی که به دلیل مشکلات جسمانی قادر به انجام ورزش نبوده و نمی توانند از این طریق لاغر شوند، برای انجام لیپوماتیک کاندید مناسبی هستند.
لیپوماتیک شکم

بیشتر بخوانید : تغذیه بعد از لیپوماتیک

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم

بعد از عمل لیپوماتیک شکم همانند هر عمل جراحی دیگری انجام دستورات پزشک و مصرف داروهای تجویز شده سبب می شود که دوره نقاهت ساده تر و بهبودی سریعتری داشته باشید. مضاف بر این، با انجام صحیح مراقبت های بعد از لیپوماتیک، ماندگاری نتیجه جراحی نیز طولانی تر خواهد بود. یکی از مهمترین اقدامات بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو، استفاده از شکم بند و گن مخصوص همین جراحی است که باید تا چند ماه به صورت مداوم توسط بیمار استفاده گردد؛ این اقدام سبب می شود بعد از برداشتن چربی های اضافی، پوست به بافت زیرین خود سریعتر متصل گردد و همچنین تورم نیز سریعتر از بین برود. ناگفته نماند که بعد از انجام این جراحی لازم با داشتن رژیم غذایی سالم و تحرک کافی، وزن خود را ثابت نگه داشته و از تغییرات شدید وزنی جلوگیری نمایید.

آیا نتیجه لیپوماتیک شکم دائمی است؟!

بهترین جراح لیپوماتیک در یزد

لیپوماتیک شکم نیز همانند هر عمل دیگری در صورت رعایت نکردن توصیه های جراح، نتایج ماندگاری نخواهد داشت؛ در واقع می توان گفت که داومی بودن نتیجه لیپوماتیک تا حد زیادی به شیوه زندگی فرد بستگی دارد. به همین خاطر نمی توان برای افرادی که به صورت مستمر در حال تغییرات وزنی هستند، نتیجه دائمی را متصور شد.

هزینه لیپوماتیک شکم

لازم در ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که هزینه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو با توجه به تبحر و مهارت مهارت جراح و همچنین پارامتر های دیگر می تواند متفاوت باشد. همچنین اینکه از آنجا که لیپوماتیک برای پاسخگویی به نیازهای هر فرد و پیکرتراشی وی با توجه به ویژگی های جسمانی وی انجام می شود، هزینه این جراحی می تواند از فرد به فرد متغیر باشد. از دیگر عواملی که می تواند در تعیین هزینه نهایی جراحی تعیین کننده باشد می توان به لوکیشن جراحی، دستمزد جراح، میزان چربی موجود در بافت شکم و پهلو و مدت زمان جراحی اشاره نمود.

همچنین در صورتی که فرد بخواهد عمل های دیگری را نیز به صورت همزمان با لیپوماتیک شکم و پهلو انجام دهد قطعا هزینه نیز افزایش پیدا می کند؛ از جمله جراحی هایی که می تواند به صورت همزمان با لیپوماتیک شکم انجام شود، ابدومینوپلاستی و تزریق چربی به باسن است.

سوالات متداول

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *