جراحی بادی کانتورینگ در یزد

جراحی بادی کانتورینگ

آنچه می خوانید...

جراحی بادی کانتورینگ یکی از بهترین راه حل های رسیدن به اندامی زیبا و متناسب است. در طی جراحی کانتورینگ بدن، از طریق انواع روش های جراحی که وجود دارد می توان از طریق برداشتن پوست های اضافی و همچنین لیفت ناحیه مورد نظر به اندام متناسب و زیبا رسید. با انجام این جراحی و سفت کردن عضله های بدن و حذف پوست های اضافی، پوست به بافت زیرین خود چسبیده و اندامی تراشیده حاصل می شود.

جراحی بادی کانتورینگ چیست؟

روش‌های بادی کانتورینگ برای کمک به افراد با وزن ثابت طراحی شده تا چربی های سرسخت که با ورزش و رژیم غذایی حذف نمی‌شوند را از بین ببرد. تعداد سلول های چربی که در بدن ما وجود دارد ثابت است و قابل تغییر نیست. این بدان معناست که وقتی وزن اضافه میکنید، سلول های چربی اضافی تولید نمی کنید، فقط سلول های چربی شما بزرگ می شوند. هنگامی که کاهش وزن را شروع کنید، این سلول ها کوچک می شوند. افزایش و کاهش وزن در واقع این گونه عمل می کند. در حالی که نمی توانید سلول های چربی اضافی را به بدن خود اضافه کنید، می توانید آنها را حذف و از بین ببرید. روش های کانتورینگ بدن سلول های چربی را بدون هیچ راهی برای بازسازی یا جایگزینی از بدن شما حذف می کند و بدن شما بعد از جراحی شکل واقعی خود را آشکار می کند.

جراحی بادی کانتورینگ برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین کاندیدها برای بادی کانتورینگ کسانی هستند که به وزن هدف خود رسیده اند و می خواهند این وزن را حفظ کنند. بیماران در صورتی که دارای پوست اضافی در نواحی خاصی باشند، اما حداقل چربی اضافی را داشته باشند بیشترین سود را می برند. در حالی که جراحی می تواند ظاهر کلی شما را بهبود بخشد، هر بیمار به طور متفاوت و با نتایج متفاوت بهبود می یابد. در نتیجه حتما در مورد نتایجی که می توانید انتظار داشته باشید با پزشک خود مشورت کنید.  

پیکرتراشی بدن

دوره نقاهت جراحی پیکرتراشی

زمان بهبودی بسته به نوع جراحی بادی کانتورینگ انجام شده متفاوت است. به طور کلی، بهبودی کامل ممکن است چندین ماه طول بکشد. احتمالاً در چهار هفته اول بعد از عمل درد زیادی خواهید داشت. استفاده از درن ها و لباس های جراحی ممکن است برای شما ضروری باشد. برای بهینه سازی نتیجه جراحی، دستورالعمل های ترخیص خود را به دقت دنبال کنید.

عوارض بادی کانتورینگ

علاوه بر خطرات جراحی عمومی، خطرات اصلی بادی کانتورینگ شامل مشکلات در ترمیم زخم، اسکار، تجمع مایع، عدم تقارن و بدشکلی های مداوم کانتور است. نتایج و خطرات جراحی برای روش های کانتورینگ بدن بسته به فرد متفاوت است. میتوانید با مشورت پزشک روش مناسب برای بادی کانتورینگ انتخاب کنید.

رایج ترین روش های کانتورینگ بدن

جراحی ابدومینوپلاستی

در این روش پیکرتراشی با سفت کردن عضلات، از بین بردن چربی و پوست اضافی در سراسر شکم (و گاهی اوقات اطراف ناف) ناحیه میانی را تغییر می‌دهد. جراحی ابدومینوپلاستی معمولاً بعد از بارداری، برای کاهش وزن، یا اگر فردی از شکل شکم خود ناراضی است، انجام میشود.

لیپوماتیک و بیرون کشیدن چربی های اضافی

جهت پیکرتراشی و خوش فرم کردن نواحی مختلف بدن، گاهی لازم می شود که چربی های اضافی و اشباع شده برخی نواحی از بدن را از طریق جراحی لیپوماتیک خارج نمود. لیپوماتیک شکم و پهلو از جمله جراحی های پرطرفدار در این زمینه است.

براکیوپلاستی

در این روش کانتورینگ بدن برای لیفت بازو، پوست آویزان را روی بازوها، پشت بازوها و زیر بغل تغییر می دهد و همچنین چربی های موجود در آن نواحی را از بین می برد.

کوچک کردن سینه

سینه های بزرگ به دلیل سنگین بودن و یا بزرگی بیش از حد برای فرد باعث ناراحتی شود و گاها مشکلاتی همانند گردن درد نیز به وجود می آورد؛ در نتیجه این افراد لازم است که از طریق جراحی ماموپلاستی سینه های خود را کوچک کنند.

لیفت باسن

در طی جراحی لیفت باسن (باسن برزیلی) چربی را از سایر قسمت های بدن (به عنوان مثال، شکم، باسن، ران ها و غیره) حذف می کند تا ظاهر باسن فرد را بهبود بخشد یا ظاهری پرتر در ناحیه پایین ایجاد کند تا به تقارن بهتر در این ناحیه با سایر نواحی بدن دست یابد. همچنین این روش می تواند افتادگی پوست روی باسن را کاهش دهد و بافت این ناحیه را به شکل جذاب تری درآورد.

لیفت صورت

چربی اضافی، ساختارهای نگهدارنده و گاهی اوقات پوست اطراف صورت را از بین می برد تا با خلاص شدن از شر پوست آویزان زیر لاله گوش و همچنین چین و چروک های خط مو، ظاهری جوان تر را برای فرد به ارمغان بیاورد.

لیفت پایین بدن

ران ها، باسن، ناحیه شرمگاهی و شکم را با از بین بردن پوست و چربی اضافی این نواحی سفت می کند. نوارهای بافتی را از این نواحی جدا می کنند که به آنها ظاهری خوش فرم می دهد. در طی جراحی لیفت ران، بافت آویزان بخش بیرونی ران را با برداشتن قسمت های شل پوست و چربی سفت می کند. معمولاً با لیپوساکشن ترکیب می شود. این جراحی در صورتی که چربی زیادی وجود نداشته باشد، می‌تواند به تنهایی انجام شود.

ماندگاری نتایج کانتورینگ بدن

نتایج جراحی بادی کانتورینگ بسته به نوع تجهیزات، میزان تغییرات، مدت زمان و عواملی که به بیمار مربوط است مانند سن و رنگ پوست، متفاوت خواهد بود. هرچه وزن فرد ثابت بماند و سبک زندگی وی سالم باشد قطعا نتیجه پیکرتراشی نیز طولانی تر باقی خواهد ماند. بهترین راه برای دانستن اینکه آیا این فرآیند برای شما موثر است یا خیر این است که ابتدا با جراح خود مشورت کنید و با شرح سبک زندگی خود و میزان تغییرات وزنیتان، دید بهتری درباره نتایج این جراحی به دست آورید.

اقدامات قبل از بادی کانتورینگ

اگر میخواهید جراحی بادی کانتورینگ را انجام دهید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • وزن خود را حداقل برای سه ماه ثابت نگه دارید و مطمئن شوید که تمام کمبودهای تغذیه ای (که بعد از جراحی کاهش وزن رایج است) را اصلاح کنید.
  • در دوران بهبودی شما به استراحت کامل نیاز دارید، پس نیاز به حمایت خانواده و دوستانتان دارید.
  • اطمینان حاصل کنید که می توانید زمان کافی از محل کار را برای بهبودی دریافت کنید. بسته به روش بادی کانتورینگ ۴ تا ۶ هفته طول می کشد.
  • درک کنید که همه چیز یک معامله بین برداشتن پوست، ایجاد کانتور و ایجاد اسکار است. اسکارها به مرور زمان کمرنگ تر خواهند شد ولی نباید انتظار داشته باشید که در مدت بسیار کوتاهی همه زخم ها به طور کامل ناپدید شوند.
  • بدن خود را با توجه به ناحیه ای که بیشتر شما را آزار می دهد اولویت بندی کنید و ابتدا جراحی خود را در آنجا متمرکز کنید. اگر با این روند پیش بروید، ممکن است متوجه شوید که به روش های اضافی نیاز ندارید.
  • قبل از جراحی، سیگار کشیدن را متوقف کنید (برای کاهش عوارض) و مصرف پروتئین خود را به ۵۰ تا ۷۰ گرم در روز برای تسریع بهبودی افزایش دهید.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی

مراقبت های بعد از جراحی های پیکرتراشی، به ناحیه عمل شده بستگی دارد و برخی از محدودیت هایی که باید اجرا شود تنها در یک سری از این جراحی ها وجود دارد. با این وجود جهت اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی و یا مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک بدن مقاله های مربوطه را مطالعه نمایید.

آیا بعد از بادی کانتورینگ جای زخم خواهم داشت؟

میزان اسکار بعد از جراحی بادی کانتورینگ بسته به نوع روش مورد استفاده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، احتمال ایجاد اسکار با لیفت بدن بیشتر از لیپوساکشن است. علاوه بر این، اگر مشکلاتی در بهبود زخم وجود داشته باشد، جای زخم ممکن است بدتر شود.

هزینه پیکرتراشی بدن

هزینه انواع جراحی های پیکرتراشی بدن به نوع عمل، تبحر جراح، لوکیشن و محل انجام جراحی و از همه مهمتر میزان تغییراتی که در بدن ایجاد می شود، بستگی دارد. همچنین گاهی لازم است که چند عمل متفاوت به صورت همزمان بر روی بدن انجام شود به عنوان مثال انجام لیپوماتیک و لیفت باسن و یا پروتز سینه که در نتیجه این امر بدیهی است که هزینه های جراحی افزایش پیدا می کند.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *