نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی چگونه باید باشد؟ ابدومینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی شکم می باشد که این روزها طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است. همه ما می دانیم چربی های شکم می توانند برای افراد و زیبایی ظاهر افراد آزاردهنده باشند. در طی سالهای اخیر روش های بسیاری برای غلبه با چربی های شکم ارائه شده است. از لیپوماتیک گرفته تا روشی مانند ویزرلیپو که کاندیدهای خاص خود را دارد.

ابدومینوپلاستی هم در آقایان هم در خانم ها قابل انجام است اما بانوان به دلیل تغییرات وزنی بسیاری که در طول عمرشان تجربه می کنند بیشتر این عمل را انجام می دهند. ابدومینوپلاستی علاوه بر چربی های شکم پوست افتاده و مشکلات ناشی از آن را هم برطرف می کند به همین جهت نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی بسیار حائز اهمیت است.

در صورتی که فشاری به زخم ها وارد شود می تواند سبب تشدید عوارض بعد از عمل شوند. اگر شما هم قصد عمل ابدومینوپلاستی دارید و یا این عمل را انجام داده اید و می خواهید اطلاعاتی در رابطه با نحوه خوابیدن پس از عمل کسب کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی با عنوان تامی تاک نیز شناخته می شود. روش ابدومینوپلاستی در مقایسه با دیگر روش ها مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک موثرتر وکارآمدتر می باشد. به دلیل اینکه علاوه بر از بین بردن چربی های شکم سبب پوست  افتاده شکم را برطرف کرده و عضلات شکم را تقویت می کند.

برای بررسی تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی حتما مقاله لینک شده را بخوانید!

این عمل برای بانوانی که پس از زایمان دچار افتادگی پوست و چربی شکم شده اند می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. افرادی که با ورزش و رعایت رژیم های غذایی موفق به از بین بردن چربی های شکم و لیفت پوست شکم نشده اند معمولا با عمل ابدومینوپلاستی می توانند به نتیجه رضایت بخشی برسند. جراحی ابدومینوپلاستی می تواند مشکلات ناشی از افتادگی و چاقی شکم بعد از زایمان را از بین ببرد.

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

خوابیدن و استراحت بعد از جراحی های زیبایی شکم یکی از دغدغه های افرادی می باشد که به تازگی تحت  این عمل جراحی قرار گرفته اند. درست است خوابیدن با زخم هایی بر روی شکم می تواند آزاردهنده و دردناک باشد اما روش هایی برای راحتتر خوابیدن در عمل تامی تاک وجود دارد تا بهترین نتیجه را از  عمل ابدومینوپلاستی بگیرید.

فراموش نکنید که خوابیدن به خصوص خوابیدن با کیفیت می تواند نقش مهمی در روند بهبود و ترمیم بافت های آسیب دیده داشته باشد. برای داشتن خواب راحت عوامل استرس زا را از خود دور کنید و بهتر است از لحاظ روحی آرامش داشته باشید. برخی از نکاتی که لازم است در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل تامی تاک رعایت کنید در فهرست زیر آورده شده است:

 چند روز اول بعد از عمل روی مبل بخوابید.

در مورد عمل ابدومینوپلاستی به دلیل زخم هایی که بر روی شکم وجود دارد لازم است تنه بالایی خود را بالاتر نگه دارید. به این منظور که دراز نکشید و با نشسته خوابیدن بر روی مبل به کاهش تورم و تجمع مایع در هفته های اول عمل کمک کنید.

تخت های خانگی بر خلاف تخت های بیمارستانی قابلیت بالا بردن ندارند به همین جهت لازم است برای راحتی خود از یک بالشت کنار دستتان استفاده کنید.

روزهای بهبودی به پشت بخوابید.

خوابیدن به پشت حتی اگر عمل جراحی هم انجام نداده باشید بهتر از خوابیدن به پهلو و شکم می باشد. خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید به گونه ای باشد که پشت کاملا بر روی تشک قرار گرفته باشد. در صورت خوابیدن به پشت فشار اضافی بر روی سینه یا شکم وارد نمی شود و در نتیجه بر نتیجه عمل تاثیر منفی نخواهد داشت.

از در آوردن گن هنگام خواب خودداری کنید.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی لازم است گن هایی برای کاهش تورم بپوشید. با توجه به اینکه ساعت زیادی از شبانه روز را می خوابیم لازم است در هنگام خواب گن های خود را در نیاورید. گن سبب کاهش تنش در زخم و تورم و محافظت از ناحیه درمانی می شود. به خاطر داشته باشید که مدت زمانی که باید از گن استفاده کنید تنها بهترین دکتر پیکرتراشی در یزد به شما می گوید.

مقاله درمان ورم بعد از ابدومینوپلاستی اطلاعات مفیدی در اینباره به شما می دهد.

از  مواردی که سبب اختلال خواب می شود دوری کنید.

همانطور که در بخش فوق به آن اشاره شد خواب می تواند نقش بسیار مهمی در بهبودی و ترمیم زخم ها داشته باشد. هر عاملی که سبب می شود خواب خوبی نداشته باشید از آن دوری کنید. مصرف کافئین و الکل می تواند سبب بهم خوردن تنظیم خواب در افراد شود.

در روز فعالیت کنید.

پیاده روی های کوتاه کوتاه می تواند سبب گردش خون و بهبودی زودتر شود.

دوره نقاهت عمل  ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی بسیار ظریف و حساس است برای همین دوران نقاهت در بیماران با شرایط بالینی مختلف متفاوت است. با این وجود بعد از ۲ روز از عمل از بیمارستان مرخص می شوید. حدود ۴ ساعت بعد از عمل با کمک همراه می توانید بلند شویدو راه روید. ممکن است تا چند روز درد داشته باشید که برای شما داروهای مسکن تجویز می شود.

دکتر منصور سعادتی

دکتر منصور سعادتی

فلوشیپ تخصصی جراحی پستان و متخصص جراحی عمومی
گذراندن دوره تکمیلی جراحی پستان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بورد تخصصی لیپوماتیک ،پیکر تراشی بدن، تزریق چربی
با سابقه ۶ سال انواع جراحیهای زیبایی پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *